.

.

Попуст
#10-24 Х 2 Завртки За Превоз/Целосно Навој/Челик/Цинк

10-24 Х 2 Завртки За Превоз/Целосно Навој/Челик/Цинк

DEN 591.84

Износот
Залиха

Завртки За превоз / Цврстина На Истегнување : 60.000 пси. Тркалезна Глава/ Квадратен Врат. Произведени НА ASME b18. 5 спецификации. Нискојаглероден Челик / Цинк. Груб Конец / Целосно Навој. Завртка за превоз, завртка за тренер или завртка со квадратен врат со тркалезна глава е форма на завртка што се користи за прицврстување на метал на дрво. Се разликува од другите завртки по својата плитка глава од печурки и дека пресекот на стеблото на завртката е кружен во поголемиот дел од неговата должина, како и обично, но делот веднаш под главата се формира во квадратен дел. Ова го прави завртката самозаклучување кога се поставува низ квадратна дупка во метален ремен или тркалезна дупка во повеќето дрва. Ова овозможува прицврстувачот да се инсталира само со една алатка, клуч или клуч, кој работи од едната страна. Главата на завртката за превоз обично е плитка купола. Квадратниот дел е со иста големина како и дијаметарот на стеблото на завртката, со обична ненишка. Завртките за превоз беа развиени за употреба преку плочи за зајакнување на железо од двете страни на дрвен зрак. Вообичаено е да се користат за гола дрва, квадратниот дел дава доволно зафат за да се спречи ротација. Завртките за превоз широко се користат во безбедносните прицврстувања, како Што Е Завртката Брентон каде што завртката мора да се отстранува само од едната страна. Мазната куполна глава и квадратната навртка подолу спречуваат отклучување на завртката за превоз од несигурната страна.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 287.84

Превоз Завртки Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASME b18 5 спецификации Низок Јаглероден Че�

DEN 3.33

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрво или на метал Рамната глава обе�

DEN 3.00

Превоз Завртки Топло Поцинковани Молња 0.3125 Завртка за превоз, завртка за тренер или завртка со квадрате

DEN 1.67

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрво или на метал Рамната глава обе�

DEN 2.00

Завртката за превоз има купола или контра потопена глава, а стеблото е на врвот со краток квадратен дел �

DEN 1.33

Повеќето од нашите сврзувачки елементи имаат лесна цинк позлата над челик давајќи повеќе отпорен на ' р�

DEN 2.00

Стил на глава : Тркалезна Глава; Материјал : 304 Нерѓосувачки Челик; Содржина На Пакетот : 8 парчиња завртка

DEN 3.33

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат член на дрво или на дрво или на метал Секој комплет вкл

DEN 2.33

Мазната куполна глава и квадратната навртка подолу спречуваат отклучување на завртката за превоз од не

DEN 1.33

Завртки За превоз / Цврстина На Истегнување : 60.000 пси Тркалезна Глава / Квадратен Врат Произведени НА ASM