.

.

Попуст
[2 пара] Бели супер широки чорапи со не -лизгачки костец - за лимфедем - баријатричен чорап - преголем анти -лизгачки чорап се протега до 30 '' над телето за отечени нозе ?

[2 пара] Бели супер широки чорапи со не -лизгачки костец - за лимфедем - баријатричен чорап - преголем анти -лизгачки чорап

DEN 1.33

Износот
Залиха

91% памук / 7% најлон / 2% спандекс. Увезени. Машинско миење. Супер стрии, супер удобно, супер грип : се протега до 30 ”широко на телето идеално за луѓе кои бараат нелизгачки дијабетичар, болнички чорап или имаат отечени нозе, глуждови или телиња предизвикани од екстремен лимфедем или која било состојба како што е како состојба тоа. Една големина најмногу се вклопува : Супер широките не-лизгачки чорапи за зафаќање се дизајнирани да ги вклопат повеќето мажи и жени. Нема повеќе непријатна компресија од типични чорапи „xxl или xxxl“. Овој пакет со 2 пар на чорапи што не се лизгаат остануваат нагоре, додека се доволно лабави за да промовираат циркулација на крвта. Превртен цвест на пети за удобност : самоуверено се лизнете во овие чорапи што имаат залепени што го покриваат целото дно на чорапот и обезбедуваат непречено чувство низ нозете, како влечки! Обично изработениот превртен цвест на пети (што изгледа како внатрешна чорап) има за цел да помогне во намалувањето на иритацијата и непријатноста. Висококвалитетни материјали : Добијте 2 пара чорапи против лизгање во бела боја, направени со 91% памук, 7% најлон и 2% спандекс за максимална топлина, удобност и издржливост. Прави одличен чорап : да се фрли на ногата, глуждот или ногата што значи да се обидете да најдете начин да ги задржите прстите топли. Не обидувајте се да создадете привремена поправка - овие чорапи за зафаќање сте ги покриле!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 264.00

Тие се направени од квалитетна конструкција и се дизајнирани да ги олеснат циркулаторните проблеми и д�

DEN 3.00

Прилагодливи дополнителни широки ортопедски чевли, можат да ја прилагодат висината произволно според �

DEN 911.84

Дијабетес [Прилагодлив дизајн] Прилагодливиот дизајн на лепенка на дијабетичните чевли е погоден за ко�

DEN 2.00

памук 90% памук Машинско миење Лабава фитинг, не обврзувачки врв Чорапите се прават од 90% памук, 7% еластан

DEN 0.33

Не обврзувачките врвови го олеснуваат и исклучувате чорапите Кул и суво за безбедност : Ограничете ги р�

DEN 1.00

Носењето лесен дијабетичар може да помогне во ублажување на притисокот врз отечени нозе, буниони, едем,

DEN 3.33

80% памук 15% спандекс 3% еластичен 2% најлон Направени во САД или увезени Овие дијабетични чорапи со високи

DEN 2.67

На прстите поврзани со раката создаваат помазна цвест, за да се избегне иритација на прстите за да се на�

DEN 3.33

Со седиште во Северна Каролина, ние сме посветени на нашите клиенти Избегнувајте повреди поврзани со не

DEN 1519.20

100% велур Направени во САД или увезени Гума ѓон Оваа патика е исполнета со високотехнолошка удобност за �

DEN 638.40

Единствена пена Совршен избор на подароци : За луѓето кои страдаат од едем на нозе, дијабетес, невропати�