.

.

Попуст
2 во 1 рачен дигитален осцилоскоп и генератор на сигнал DDS, 2 канали 120MHz ширина на опсег 500msa/s стапка на земање примероци, 2,8 LCD дисплеј за задно осветлување, автоматско

2 во 1 рачен дигитален осцилоскоп и генератор на сигнал DDS, 2 канали 120MHz ширина на опсег 500msa/s стапка на земање примероци,

DEN 216.00

Износот
Залиха

Канали : 2. Тешки електрични, прототипирање на низок напон, нежни поправки и така натаму. Спојување : AC/DC. Стапка на земање мостри во реално време 500msa / s, минимален опсег на мерење 10m V / div, функција за мерење на курсорот, 14 видови на автоматски функции за мерење, XY функција, една клучна функција за автоматско поставување, удобен за откривање и дебагирање. 【Преносен осцилоскоп】 : УСБ-тип-Ц интерфејс не поддржува само напојување со електрична енергија, туку и полнење на адаптер и врвна компјутерска врска. Вграден генератор на сигнал за функција DDS. Вграден генератор на сигнал за функција на ДДС. 4000m Ah со висока перформанси литиум батерија, може да се користи постојано 4 часа по целосно наполнети. Прецизност на V : ± 2%. Компјутерот може да прочита зачувани слики, осцилоскопот DSO2512 G може да заштеди до 1000 комплети слики од бранова форма, што е корисно за подоцна гледање и анализирање на бранови или за споделување на податоци за бранова форма.【Професионален дизајниран】 : DSO2512 G Осилоскоп 2 влез на каналот, ширина на опсег до 120 MHz. Бран на опсег : 120м. Ултра-тенок и лесен за носење. Тешки електрични, прототипирање на низок напон, нежни поправки и така натаму. Компјутерот може да прочита зачувани слики, осцилоскопот DSO2512 G може да заштеди до 1000 комплети слики од бранова форма, што е корисно за подоцна гледање и анализирање на бранови или за споделување на податоци за бранова форма. Ултра-тенок и лесен за носење. 【Професионален дизајниран】 : DSO2512 G Осцилоскоп 2 влез на каналот, ширина на опсег до 120 MHz. Вграден модул за заштита од високо напон, може да толерира континуиран напон до 400 V. 【Високо перформанси】 : DSO2512 G Осилоскоп има компактен големина, лесен за носење ,, 2,8 "ЛЦД-приказ на задното осветлување, светли бои и висок контраст.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1187.20

Боја : A Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Погон ИЦ Боја : A Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново...

DEN 257.60

[Целосна заштита] Заштита на преоптоварување на осцилоскопот е 500m A и 10 A двоен осигурувач, инструмент за

DEN 776.00

Компактен изглед, разумен распоред и дизајн, лесен за работа Има многу функции, лесни за работа и носење.

DEN 1226.88

Состојба : Ново Тип : Регулатор на напон Е прилагодено : да Број на модел : HT75501 Состојба : Ново Тип : Регула�

DEN 1.67

Е прилагодено : да Оперативна температура : 4.2 V ~ 40 V Енергија на дисипација : 4.2 V ~ 40 V Тип : Регулатор на нап�

DEN 2.67

Овој инструмент интегрира осцилоскоп, генератор на сигнали и мултиметар, тој е моќен и практичен...

DEN 12570.88

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Логика ИЦС Број на модел : Програмабилен контролер на логика...

DEN 3.33

0 домаќин, USB TypeC, заземјување, HDMI, активирање на приказ : 8 "TFT LCD капацитивен екран на допир, 800*600 пиксели, 14*1

DEN 1112.00

Брза брзина на земање мостри : A / D Пример на 2,5 M KSPS со вградена комбинација со двојна A / D на 4000 броење...

DEN 2491.52

Тип : Логика ИЦС Состојба : Ново Бр : 08 Класификација на бои : светло сива Тип : Логика ИЦС...

DEN 2.00

Стандарден интерфејс USBXITM, лесно се вметнува во куќиштето на USBXITM за да сочинува комбиниран инструмент...

DEN 2.67

Енергија на дисипација : CD127 220 UH Број на модел : CD127 220 UH Состојба : Ново Оперативна температура : CD127 220 UH...

DEN 1.67

0 интерфејс, не е потребен надворешен извор на енергија, лесен за употреба Просечна форма, упорност, инте

DEN 735.84

Не DIY дел, може да се користи директно за да се избегне склопување на проблеми со процесот на заварување �

DEN 0.67

Ширина на опсег од 100 MHz, способни да го тестираат Flexray, Can FD, LIN автобусите (опсегот на низок опсег не може)..