.

.

Попуст
ACS/ACM Акупресура Рачен Зглоб Прстени За Масажа Или Нараквици Поставени од 4 Активирајте Акупунти, Промовирајте Ја Нараквицата за циркулација На Крвта-5,5 См Надвореш?

ACS/ACM Акупресура Рачен Зглоб Прстени За Масажа Или Нараквици Поставени од 4 Активирајте Акупунти, Промовирајте Ја Нараквицата

DEN 2.67

Износот
Залиха

Акупресурата е развиена во азија пред повеќе од 5.000 години. Користејќи ја моќта и чувствителноста на раката, акупресурната терапија е ефикасна во олеснување на болестите поврзани со стресот и е идеална за само-лекување и превентивна здравствена заштита за зајакнување на имунолошкиот систем. Акупресурата ослободува напнатост, ја зголемува циркулацијата, ја намалува болката и развива духовност и живописно здравје. Познато е дека акупресурната терапија е корисна во третманот на ишијас, болки во нозете, грчеви, болка во петицата, болки во колената, купови, мигрена, синус, несоница. Исто така специјално подигнат дел : за запек, желудник, киселост, дијабетес, варење, бубрежни проблеми и дава олеснување во ишијас, болки во нозете, грчеви, болка во петицата, болка во коленото, купови, мигрена, синус, несоница. Акупресура средна големина на нараквица-5,5 см диа. Дизајниран да ви даде енергија, да ја подобри вашата концентрација и општото здравје врз основа на традиционалната кинеска медицина и техниките за акупунктура направени од големина од не ' рѓосувачки челон најмногу се вклопуваат во промовирање на циркулацијата на крвта активирајте ги акупунктурите.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 734.40

Ааоео 五8 : 1 Производ : нема проблем во квалитетот Апликација : многу широк опсег Пакување : пакувањето е с

DEN 595.04

Овој кинески модел на акупунктура на увото е идеално наставно помагало ● Материјал : Изработен од мека �

DEN 2.33

Усвојување на чист бакарен материјал, тој нема да биде изгорен и оштетен од стапчињата мокса дури и по д�

DEN 1.00

Фина Изработкасо фина изработка, ќе ви помогне подобро да ги разберете точките на акупунктура на човечк

DEN 191.84

Дното со дизајн на челична мрежа за да се подобри ефектот на моксибуција Акупунктура на кутијата Moxa...

DEN 263.84

Тоа може да биде за заживување на слезината и стомакот, отфрли влага и ладна керамичка мокса режач Може

DEN 1.00

Подарок за чудо за вашите семејства и пријатели, исто така прекрасен за самокористење Изработен е од ма�

DEN 1.67

ЕФИКАСНО : магнетната акупресура ушните монистра стимулираат одредени точки на акупунктура присутни в�

DEN 107.04

Дали сеуште се борите со главоболка?Точката за масажа работи со продолжување на притисокот до акупресу�

DEN 543.84

+ МАСАЖА БЕЗ НАПОРЗоната Технолошка Перница За Седишта Со Монистра Од Дрво (Црна) е дизајнирана да ви дад

DEN 0.67

Наклон моксибустион футон цврсто дрво дезинсекција столица моксибустион контрола на температурата на

DEN 2.33

Вратете ја здравата кожа и подобрете ја состојбата на кожата Кјана ЛимфаКружен Магнетски Украс За Уво, �

DEN 105.44

Дизајниран да ви даде Енергија, да ја подобри вашата концентрација и општото здравје Изработени од нерѓ

DEN 924.80

Кутија За Моксибустиција Кога го ставате конусот во држачот, има контроли на протокот на воздух, помалк�

DEN 3.33

вкусна храна Среќен ден треба арома Различни производи имаат различни чувства Купувањето сигурно ќе ви

DEN 1496.00

Ааојео直销50мм悬灸条 手工粗条艾条5цм大艾条 黄金艾绒美容养生 Производ : нема проблем во квалитетот Апликација : мно

DEN 1070.40

360° ротирачка масажа, тркалање напредназад, вкочанетост на мускулите мокса кутија погодна за целосна ма

DEN 1.00

Чисти ролни мокса за блага моксибустија Квалитетна мокса за третман со акуточка мокса Нуди топлина пре�

DEN 319.84

● Со редовна употреба, ќе доживеете мускулна напнатост релаксација, подмладување, зголемена енергија, �

DEN 416.00

Погодност дома, леснотија на користење ситнозрнеста кригла;Количина : 300 парчиња По Кутија; Големина : о�

DEN 0.33

САМОЛАДЕЊЕ : нерѓосувачкиот челик е природно ладен на допир кога се чува соодветно Конзистентната дрен�