.

.

Попуст
Адаптер за монтирање на леќи Fotodiox, леќи на Canon FD/FL до микро 4/3 олимп пенкало и камери на Panasonic Lumix

Адаптер за монтирање на леќи Fotodiox, леќи на Canon FD/FL до микро 4/3 олимп пенкало и камери на Panasonic Lumix

DEN 399.20

Износот
Залиха

Сите метални дизајн. Мазна површина за без напор монтирање. Загарантиран фокус на бесконечност. 24-месечна гаранција на производителот. Сите метални дизајн. Мазна површина за без напор монтирање. Загарантиран фокус на бесконечност. 24-месечна гаранција на производителот. Камерите без огледала не се револуционерни само заради нивната компактна големина; Тие се уште поразновидни за монтирање на леќи од нивните колеги со целосна големина! Fotodiox нуди силна поддршка за платформите за камера без огледала со стотици опции за монтирање на модерни и гроздобер леќи. Нашите адаптери испорачуваат инфинити фокус, рачна контрола на отворот и цврста градба за траен квалитет.compatile camerasmft камери без огледала-популарни модели вклучуваат : Олимп Пен Е-ПЛ1, Е-ПЛ1С, Е-ПЛ2, Е-ПЛ3, Е-П2, Е. -P3, E-M, OM-D, E-M5, E-M10 Panasonic Lumix DMC-G1, G2, G3, G10, GX1, GH1, GF1, GF2, GF3, GF5, GH4 Panasonic AG-AF100 без огледален дигитален фотоапаратски џеб Кино камера (BMPCC) Белешка : Ова е рачен адаптер, така што функциите на леќи кои се потпираат на електронска комуникација со телото на фотоапаратот (автоматско фокусирање, мерење на АЕ, стабилизација на сликата, итн.) Ќе бидат нарушени. Поставете ја вашата изложеност рачно или мерач со помош на вашата камера со помош на вашата камера со користење Режим на приоритет на отворот (стоп-надолу). Ако вашите леќи немаат рачен прстен за контрола на отворот, тој ќе престане да се спушта на својот најмал F/Stop стандардно. Сите слики се само за илустративни цели. Реалниот производ може да варира малку како резултат на тековните подобрувања во дизајнот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.33

Компатибилен : Компатибилен со Samsung Galaxy S23 Ultra 5 G Функционалност : Pen Pengaxy S23 S (со Bluetooth) со 4,096 нивоа на прити�

DEN 0.67

Гума ѓон 【Удобно】 Вампирскиот патека за одење плетени како чорапи прави безбедно вклопување на стапал

DEN 450.88

Многу погодно за ракување со секакви фрагментарни работи и мали поправки Име на производот : Водоотпорн

DEN 1547.20

36 "Терминус димензии : 43 Спецификација : Боја : Витматеријал : честички и цинк легура метална големина Гол

DEN 2.00

Без разлика дали сакате да додадете класична зграда на патеката, да создадете цела заедница или да ги по

DEN 0.67

цицајте го магнетното ниво на дискот на сопирачката и насочете го хоризонталниот меур на нивото ;...

DEN 2160.00

Апликација : MD двојна брзина Електрична дигалка или двојна брзина, кран со двојна кука / единечна брзина

DEN 479.84

[Датум на објавување : 20 јули 2022 година (KST)] [Exclusive Giveaway на Bolsvos : K Pop Ebook (21 P) и налепници за товарот] ebook : PDF д�

DEN 1289.60

Опсегот на прскање е околу 24 стапки Студената магла со голем волумен ќе ви овозможи рамномерно да исчис�

DEN 239.84

Ако сте прилагодени на режимот за заштеда на енергија, дури и може да обезбеди 20 дена време на употреба...

DEN 319.84

Закачалките за панталони со нова генерација со клипови споредени со конвенционалниот дизајн на закача�

DEN 620.80

Брзо Време На Ладно Подигање : Околу 2025 Поддржуваат Контрола На Воланот(за повеќето модели на автомобил�

DEN 239.52

? Сет од 12 и пакување, вклучувајќи 12 парчиња преклопени бонбони и кутии за колачиња за подароци давање с�

DEN 2.67

И, исто така, содржи 16 канали за пренос и 10000 БЕЗЖИЧЕН РАДИО ПРОЕКТ, што го олеснува осветлувањето со пове

DEN 1.33

Вклучен пакет : 1*DC 24 V 1канален модул за контрола на релето Влегувањето на релето на ниско ниво, модулот с�

DEN 3.33

Карактеристики : како опис Број на модел : како опис Прекинувач Тип : Прекинувач за вклучување / исклучув�

DEN 2.33

Релеи Reley5pcs DC 12v Серпентина 4 PDT 14 Pin Зелена LED Општа Намена Реле w Приклучок Основи : Име На Производот Моќ Р

DEN 2.67

Стп кожа Произведено во САД Или Увезено Материјали : оваа прилагодена кутија за складирање на далечинск

DEN 2.00

Висок квалитет Имаме напреден систем за заштита на животната средина Висока дефиниција : Светли бои на �

DEN 1.00

C9 рефлектор Осветлена должина : 14 стапки, вкупна должина : 15 стапки 25 Ултра светло сини светла...

DEN 345.60

Содржи (1) 17 мл шише Шампон За Кучиња Од Чајно Дрво и (1) 17 мл Шише Регенератор За Кучиња Од Чајно Дрво...

DEN 1419.20

? Ефективно избегнувајте мешање на мрежниот сигнал, за да се обезбеди нормална употреба на безжичен мик�

DEN 2.33

Продаден како 8 / УЛ координираниот систем на засилена страница Со Содржина и соодветните разделувачи н�