.

.

Попуст
Akiyama Sangyo AS-APL-6 како барел медиум за полирање на влажни барел, конусна φ0.3 инчи, 11,0 фунти

Akiyama Sangyo AS-APL-6 како барел медиум за полирање на влажни барел, конусна φ0.3 инчи, 11,0 фунти

DEN 3009.92

Износот
Залиха

Карактеристики : Пластичен камен за полирање што е мачкан со цирконија во прав за грубо полирање. Не содржи длабоки гребнатини и ја намалува топлината за време на полирањето. Употреби : За средно мелење на метал и смола. Компатибилни уреди : ротирачки полисер за барел, полисер за вибрации на барел, полисер за барел, центрифугална полирачка барел (и двете со влажно полирање). Облик : Конусна, димензии : φ0.3 x 0,3 инчи (7 x 7 mm), боја : кафеава. Состојки : незаситена полиестерска смола, циркониум оксид. Карактеристики : Пластичен камен за полирање што е мачкан со цирконија во прав за грубо полирање. Не содржи длабоки гребнатини и ја намалува топлината за време на полирањето. Употреби : За средно мелење на метал и смола. Компатибилни уреди : ротирачки полисер за барел, полисер за вибрации на барел, полисер за барел, центрифугална полирачка барел (и двете со влажно полирање). Облик : Конусна, димензии : φ0.3 x 0,3 инчи (7 x 7 mm), боја : кафеава. Состојки : незаситена полиестерска смола, циркониум оксид. Медиуми за полирање на влажно барел (абразивен камен) првенствено користени за полирање на барел за мали предмети. [Апликации/Карактеристики] Пластичниот камен за полирање се мачка со цирконија во прав за грубо полирање. Не содржи длабоки гребнатини и ја намалува топлината за време на полирањето. За средно мелење на метал и смола. Компатибилни уреди : ротирачки полисер за барел, полисер за вибрации на барел, полисер за барел, центрифугална полирачка барел (со влажно полирање); *Не може да се користи со магнетски полиратори за барел.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.00

4 инчи Премиум сува дијамантско полирање 120 подлога гранит мермер бетон травертин Овој пакет носи (а) : (а)

DEN 207.20

✔ Големина на дијаметар : 2 инчи (50 мм) ✔ Подлога за вретено на високи перформанси за употреба со електри�

DEN 1416.00

52 парчиња од 5 "подлога за полирање со дијаманти (дебела 3мм) за бетонски камен и 1 поддржувач...

DEN 0.33

Забелешка : Само персоналот со професионални вештини е дозволено да го користи! Апликација : Алатка за т�

DEN 500.16

Предмети : Влочки за полирање на рацете 60, 200, 400 гриц x 1 парче (грубо до фино пескарење и полирање) Специфи�

DEN 1.67

Забелешка : Само персоналот со професионални вештини е дозволено да го користи! За бетон, гранит, мермер,

DEN 798.40

5 инчи дијамантски влошки за полирање 7 парчиња (вклучуваат грит 50#, 100#, 200#, 400#, 800#, 1500#, 3000#) Содржина на висо

DEN 196.48

Спречете го падот : Засилениот дизајн на работ на конекторот на секое парче може ефикасно да го спречи р�

DEN 2.67

4 "Влажни гранитни кварцни дијамантски подлошки за полирање поставени за извонредна завршница на полир�

DEN 1.67

Повторете колку што е потребно за да го подобрите сјајот и да го постигнете резултатот од ефектот на огл

DEN 335.84

Полските влошки од 4 инчи можат да се користат за влажно и суво полирање Грешка за брза брзина на полирањ

DEN 2.33

Извонредна завршница и сјај на бетонски countertop, бетонски под Екселентна завршница на подот Терацо, Траве

DEN 3518.40

DWP1257 Променлива брзина на влажниот камен полисер има нови карактеристики за да изврши подобро од кога б�

DEN 1.33

Главен материјал : (издржлив во употреба) смола; Содржина на пакетот : 10 парчиња X (најновата технологија)

DEN 796.80

8 компјутери од 5 "подлога за полирање на дијаманти за бетонски камен и 1 поддржувач 8 влошки се : 1 x решетк�

DEN 2.00

Овие влошки за полирање често се користат за мелење и полирање мермер, гранит, камчиња, керамички плочки

DEN 803.04

Посветен на сите видови на светло и мали метални мртви агли, полирање на спреј, закопчиња, отстранување �

DEN 2.67

Агресивно и издржливо направено со квалитетен дијамант во прав импрегниран во смола (најдобра вредност

DEN 2.67

Име на производот : Подлога за полирање на дијаманти; Главен материјал : смола Боја : светло сива, бургунд

DEN 1052.16

Забелешка : Само персоналот со професионални вештини е дозволено да го користи! Работна состојба : влажн

DEN 3823.84

Безжични детали Тотална контрола Автомобил со целосна големина на едно полнење 7 "капацитет на подлогат

DEN 3.00

Име на производот : Подлога за полирање на дијаманти; Материјал : смола, Фелт (Име на производ : Подлога за

DEN 1.67

Висококвалитетен сегмент за мелење на чаши за мелење и обликување на гранитни мермерни бетонски камени

DEN 1363.20

Забелешка : Само персоналот со професионални вештини е дозволено да го користи! За бетон, гранит, мермер,

DEN 1401.60

Buff & Polish Degrase & Pinse Киселина активирајте (со киселина на батеријата, не се снабдува) Плоча со блиц бакар (че�

DEN 1.33

Име на производот : подлога за полирање на дијаманти; Содржина на пакет : Подлога за полирање од 1 x дијама