.

.

Попуст
Безбедност на Jексон Безбедност Безбедност Хард капа со суспензија со 8 точки, стил на целосна облога, HDPE, жолта, 20698

Безбедност на Jексон Безбедност Безбедност Хард капа со суспензија со 8 точки, стил на целосна облога, HDPE, жолта, 20698

DEN 2.33

Износот
Залиха

Без разлика дали потребата е за заштита на заварувањето во челична околина за измислица, заштита на главата на градилиште или заштита на слухот на аеродромот, безбедноста на acksексон обезбедува најширок спектар на безбедносни избори за задоволување на потребите на секоја работа и секој работник.1 Type 1, Class C, G суспензијата со 8 точки на рачката обезбедува дополнителна стабилност, рамнотежа, апсорпција на влијанија и прилагодување помеѓу големини на главата 6,5 "до 8" за удобно вклопување. Овие безбедносни капи со мазно потекло имаат за цел да ја намалат силата на влијанието што може да резултира од удар на горниот дел од главата и да има целосен оброк од 360 степени за да го заштити носителот од елементите (Сонцето). Основана во 1933 година, Jексон Безбедност има изградено долго вечен репутација за испорака на најиновативни безбедносни решенија во индустријата за заварување и лична заштитна опрема. Дизајн : Направено од непречен дизајн на куполата, овој шлем не остава пукнатини за создавање и има гребење од 360 ° што додава дополнителна заштита од дожд и сонце.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 0.33

Бои се достапни, жолто тврда капа, целосна облога, вар / зелена тврда капа, полн облик, бела тврда капа, це�

DEN 142.56

Оваа целосна тврда капа може да смести лента за ланци Суспензијата на заклучувањето на слајдот лесно се

DEN 265.76

Додатоци на acksексон : Додатоци за додатоци овозможуваат употреба на повеќе додатоци за тврди капаци, вк�

DEN 1.67

Производител # : M615p Боја : Црна Употреба : Cairns 1010 1044 Традиционален класичен 1000 традиционален шлем...

DEN 312.00

Функционален дожд преку дожд 4точка ткаена најлон суспензија Краток врв и низок профил Се прилагодува о

DEN 3.00

Водоотпорни панталони за пешачење се плетеа пантацо панталони за жени, плетеа широки нозе палацо панта�

DEN 677.76

Occunomix мека џемпери, оригинална, полиестерска крпа, сина Меките џемпери ги одржуваат тврдите капи поудоб�

DEN 756.80

На сликата : Frogwear Glo079 Доаѓа претходно собрано за лесна употреба Додатоците за додатоци, исто така, се вкл

DEN 806.40

Кога е кацига на WEAA, треба да ја прилагодите лентата за глава според големината на главата и да ја носите

DEN 2.33

Сончев + силен ветер : Супер голем соларен панел, 110*69мм, моќност 1,5 W Вградена батерија од 6000 m A литиум...

DEN 1420.80

95% полиестер, 5% спандекс for women with sleeves womens wardrobe prime plsize womens vintage dresses with sleeves womens skirts summer bohemian prime wardrobe womens work c

DEN 175.84

Почитувана кралица Ве молиме проверете ја нашата табела со големина, предлагаме да купите една големин�

DEN 363.04

Конструиран од ABS материјалсилен, но сепак ултра лесен за навидум бестежинска заштита Суспензијата на Ra

DEN 6252.96

Засаден за употреба со додатоци за MSA Се среќава со ANSI / ISEA Z89.12009 (класа Е) Се среќава со CSA Z94.12005 (класа Е) Тр

DEN 0.67

100% полиестер Ултра лесна затворена ќелија со пена нема да апсорбира влага или мириси Тежина 12g / / 0,4oz П�

DEN 0.67

Детални големини со вашите пред вас !!! Облека поставува култури високи 2 шорцеви резервоарот Беспрекоре

DEN 540.80

100% полиестер Постелнини со високи половини Постелнини жени жени црни панталони за каки каки работни па�

DEN 2.67

Стил на капа на капа / Fullbrim Hard Hat вклучува бесплатни приклучоци за уши и дополнителна тврда капа за џемпе�

DEN 3.00

Најдобри подароци за жени, дами, lубовник, девојки Во рок од 24 часа превозот црна боја возрасна тесна тел�

DEN 891.20

Пребарај „врвови / маици / туники / маици / фустан / здолништа / каросерии / елеци / фармерки / хел�

DEN 1.00

Ненасликана многу издржлива хидронатопена слика Заврши со висок сјај Школка конструирана од ABS материј

DEN 2.00

Функционален дожд преку дожд 4точка ткаена најлон суспензија Краток врв и низок профил Ги исполнува бар