.

.

Попуст
Чистење На Мелем За Чистење На Шминка, Нежен И Негување Отстранувач На Шминка За Шминка За Лице, Не-Мрсен Мелем За Отстранување Шминка За Чувствителна Кожа, Мелем За

Чистење На Мелем За Чистење На Шминка, Нежен И Негување Отстранувач На Шминка За Шминка За Лице, Не-Мрсен Мелем За Отстранување

DEN 223.84

Износот
Залиха

Кожата изгледа мазна, чиста и сјајна по користењето на ова средство за чистење мелем.Нежен И Хранлив Стап За Чистење Користи Повеќенаменски стап за чистење кој обезбедува нежна ексфолијација, а исто така ефикасно ја отстранува и чисти нечистотијата и шминката за да ја остави кожата навлажнета преку формула која содржи хранливи и хидрирачки кокосови масла. Погоден за Сите Типови Кожа овој мелем за чистење шминка лесно се исплакнува и не остава остатоци на кожата. Погодно за патување И Погодно За Носење пакувањето погодно за патување ја прави оваа шминка што го отстранува мелемот на масло погодно да се земе во движење во вашата чанта или торба за шминка за брза употреба насекаде. Маслото од мелем брзо и ефикасно ја топи шминката, помагајќи и беспрекорно да се лизне од кожата за чисто и лесно отстранување. Како Да Се Користи По отворањето На капачето, извртувајте го дното на садот додека стапчето за чистење не се појави и не е јасно видливо(се препорачува да се ротира 3-5мм за употреба); на сува кожа, нанесете го стапчето за чистење директно на кожата користејќи меки кружни движења за да помогнете во масажа на кожата додека се раствори; Користете млака вода за да го исплакнете целиот преостанат производ додека не се измие целосно. Отстранете ја дури и најтврдоглавата шминка за очи, лице и усни. Ефикасно Отстранете 99% Од Целата Шминка овој моќен стап за отстранување шминка започнува како мелем, а потоа се трансформира во луксузно масло за отстранување на шминката. Стап За чистење За Отстранување шминка ефикасно ја раствора најдолготрајната шминка, нежно ја отстранува нечистотијата, маслото и нечистотиите, ја навлажнува кожата и ја остава кожата да се чувствува утешена со немрсно чувство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 304.00

Без обична лента за чистење, нашата формула За Лице За Одмор Во Чага е попустливо, но лесно и нежно средс�

DEN 1.67

МОРОН ЗА НЕЧИСТОТИЈА : Потребна Е Длабока акција за длабоко чистење Внесете Го Миењето На Лицето На Јагл

DEN 239.84

ОТСТРАНУВА ТЕН ЗА ЧИСТА КОЖА : Миењето На Лицето Со Пенење Убтан ја разјаснува кожата и го отстранува те�

DEN 903.84

Кожата Реалност Нега на Кожата #1 најпродаваниот гел за чистење без сулфат е безбеден за сите типови кож�

DEN 2.33

Ефикасно чисти без чувство на грубост Обезбедува кожа со моќна антиоксидантна заштита Помага во увоз н�

DEN 157.12

Ултра нежна вода за убавина 3 во 1 која тонизира, хидрира и поставува шминка на место додека ја остава кож

DEN 2.33

МЕЛЕМ ЗА ЧИСТЕЊЕ МЕД МАНУКА : Промовира здрав микробиом на кожата со навлажнувачки мед манука, зајакнув�

DEN 1.67

Миењето на лицето е формулирано Со Природни Навлажнувачки Фактори (НМФ) како што се хијалуронска кисели

DEN 1.33

Артемисија Капиларис одгледувана во Кореја беше на пареа девет пати и се сушеше девет пати на сонце, што

DEN 2.00

Главната компонента на кожурците свила е серицин, кој е природна навлажнувачка компонента на кожата...

DEN 715.20

Кремот за Перење нежно ги отстранува остатоците и шминката од кожата и ја одржува еластична за време на

DEN 1.67

ПЕТГ, ПП ЦВЕТ ФОРМА ПЕНА ШИШЕ едноставно решение за чест патник, дизајнот на шишето за пенење во форма на

DEN 375.84

Забелешка : може да добиете или тип на пумпа или тип на стискање на истото пакување на производот врз осн

DEN 0.67

`+ КОНТРОЛА НА МАСЛОТО И ЧИСТЕЊЕ НА ПЕНА ЗА НЕГА на ПОРИ : формулирано со 3% мароканска лава глина за длабо�

DEN 0.67

ДОЛГО НОСЕЊЕНуди одлична адхезија за подобрување на придобивките од долгото носење, без сушење УСЛОВИВ

DEN 2.33

За оптимални резултати, користете секојдневно Нежна формула за Смирување на КОЖАТА внимателно ги отстр