.

.

Попуст
CNYST ултразвучен мерач на модул на проток на течен проток TUF-2000M со TS-2 трансдуцер за дијаметар на цевки DN25 до100мм максимална течна температура 90 Целзиусови степени

CNYST ултразвучен мерач на модул на проток на течен проток TUF-2000M со TS-2 трансдуцер за дијаметар на цевки DN25 до100мм максимална

DEN 1.67

Износот
Залиха

◆ Овој тип Ултразвучен мерач на проток е пакет со стандарден мал трансдуктор TS -2 за дијаметар на цевките DN25 ~ 100мм, температура : -30 ~ 90 ° C. ◆ Точност : ≤1%; Опсег на брзина : 0 ~ ± 10m/s, дво-насочено мерење. ◆ Вид на течност : единечна течност може да пренесе ултразвук, како што се вода, морска вода, канализација, масло, алкохол, итн. е дозволено. ◆ Овој тип Ултразвучен мерач на проток е пакет со стандарден мал трансдуктор TS -2 за дијаметар на цевките DN25 ~ 100мм, температура : -30 ~ 90 ° C. ◆ Точност : ≤1%; Опсег на брзина : 0 ~ ± 10m/s, дво-насочено мерење. ◆ Вид на течност : единечна течност може да пренесе ултразвук, како што се вода, морска вода, канализација, масло, алкохол, итн. е дозволено. Овој тип ултразвучен мерач на проток е пакет со стандарден мал трансформатор. TS -2 (големина : 45*25*28mm) за дијаметар на цевки DN25 ~ 100мм, температура : -30 ~ 90 ° C.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.67

Точност 0,1% Во споредба со традиционалниот мерач на проток, не треба да го отсече протокот и тој е погоде�

DEN 2064.00

Бренд : Фесто Дел # : GRLAM5QS6RSD Ново во оригиналниот пакет Времето на испорака обично е 712 дена Бренд : Фесто...

DEN 416.00

Мерачот на дигиталниот дисплеј може да го прикаже тестовиот проток, единицата е l / min или gal / min ,...

DEN 219.04

(3) Моќта на контролираниот предмет не смее да биде поголема од капацитетот на оптоварувањето на сигнало

DEN 729.60

WITH BATTERY : The flowmeter has a variety of measurement units and is equipped with 1300m Ah lithium battery, which can be used for 9000 hours Главна цел : дигитален ме�

DEN 3.00

Мерачот на дигиталниот дисплеј може да го прикаже тестовиот проток, единицата е l / min Може да прикаже ку

DEN 2.00

Материјал : Калено Стакло Број на модел : VA1040 F Va1040f вода, нормална температура, нормален притисок, опсег н

DEN 1.67

Номинален напон : DC5 V ; 2060 Целзив ; Макс притисок : 0,2 MPa Крајна врска : XH2.54 Приклучок Карактеристики : 1...

DEN 1776.00

Олово бесплатен мерач на вода во месинг (некои фотографии покажуваат галон метри Само за репрезентациј�

DEN 3355.20

TK2536 TK2536 Vaisala CAT No HMP233D2 C0 A2 BB23 A1 A3 B Влажност и температурен предавател HMP233 Supply Напон : 24 волти DC / AC Тежина на

DEN 1.00

TK2109 TK2109 FOXBOROI / A Series CAT No 83 FD1 HS1 SSRJAB I / A серија мерач на проток на вител со RS83 предавател на притисок и модел

DEN 2629.12

Операција за враќање на моќност / пролет Прецизна исечена рамка за алуминиум Лесен дизајн на лизгање Па

DEN 2.67

F039 G3 / 4 Сензор за сензори за проток на проток на вода Сензор за проток на проток на проток на проток на пр�

DEN 3085.76

Тип на производ : Мерач на променлива област Опис : Променлива област, корелиран мерач на проток Стапка н

DEN 841.60

ABB / F Фабриката стандард на нелибрирана точност од + / 10% За максимална стапка на проток = 2,4 gph, големина на

DEN 2206.56

Мерачи на проток на ЕЗпоглед за вода EZ да инсталира, во која било позиција Радел Р за поагресивни медиум�

DEN 348.64

Транспарентен акрилик : Телото на мерачот е изработено од транспарентен акрилен материјал, кој е мал по

DEN 1307.20

24 VAC / VDC EBI4884 24 VAC / VDC EBI4884 Vaisala Cat No HMP233D2 C0 A2 AA23 A1 A3 B Влажност и температурен предавател HMP233 SUPPLY Напон : 24 Волт�

DEN 446.24

Мерачот изработен од месинг на телото на тело за долготрајна издржливост 1 / 4 инчи SAE Femaleенски Flare Inlet Connect

DEN 0.67

TK3422 Fischer Porterbailey Cat No 1476 Sh15pm29ay13a1112d1 4 инчен магнетски проток на мерачии 4 инчи 100мм максимум температура : 180

DEN 1.33

Лабораториска опрема и инструменти Направено во Австралија Произведено од КолПармер Лабораториска оп�