.

.

Попуст
DC 24V 2-канален 10A реле Контролен модул за активирање на ниско ниво со црвени и сини индикатори за Arduino

DC 24V 2-канален 10A реле Контролен модул за активирање на ниско ниво со црвени и сини индикатори за Arduino

DEN 1.33

Износот
Залиха

Вклучен пакет : 1*DC 24 V 1-канален модул за контрола на релето. Влегувањето на релето на ниско ниво, модулот содржи отпорник за ограничување на струјата, ниско ниво може да биде DC-, микроконтролерот I / O порта, исто така, може да се постави на ниско ниво. Модул интерфејс Модул Контрола на страната : Сите интерфејси можат да бидат директно поврзани, кориснички 1, DC + : DC 24 V + 2, DC- : DC-3, CL1-CL2 : Контролен интерфејс на реле, соодветниот ниско ниво влечете го релето. Користење на високо-моќно напон транзистор 2907 A, силна можност за возење, стабилни перформанси; активирајте ја струјата 5m A ;. Нормално отворен интерфејс Максимално оптоварување : AC 250 V / 10 A, DC 30 V / 10 A ;. Со црвени и сини индикатори, индикатор за моќност (црвена), 2 индикатор за статус на реле (сина). Користење на високо-моќно напон транзистор 2907 A, силна можност за возење, стабилни перформанси; активирајте ја струјата 5m A ;.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.67

Стп кожа Произведено во САД Или Увезено Материјали : оваа прилагодена кутија за складирање на далечинск

DEN 367.68

65%памук, 30%полиестер, 28%спанде.进口 Повлечете го затворањето Материјал за миење Материјал : памук, полиест

DEN 2.00

Апс Увезени Материјал : СТОМАЧНИ + Стакло Големина : [Копче На Вратата]3,5евизија 2,8 СМ / 1,38€1,10 ИНЧИ...

DEN 623.84

Организирајте Ги Вашите Важни Документи Со Нашите Нумерирани Разделувачи Нашите нумерирани разделува�

DEN 3.00

*ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ / Долго Притискање На Ноктите : Висококвалитетен Акрилик, СТОМАЧНИ МУСКУ�

DEN 345.60

Содржи (1) 17 мл шише Шампон За Кучиња Од Чајно Дрво и (1) 17 мл Шише Регенератор За Кучиња Од Чајно Дрво...

DEN 2.67

И, исто така, содржи 16 канали за пренос и 10000 БЕЗЖИЧЕН РАДИО ПРОЕКТ, што го олеснува осветлувањето со пове

DEN 1.33

Помогнете Да Ја Организирате Вашата Кујна и Оставата, Чајната КујнаЗамислете секој пат кога одите до ва

DEN 0.33

ЈАМАХА ДРАЈВ (Г29) ОЕМ гумена подна подлога Одговара : ЈАМАХА ДИСК (Г29) 2007+ Оем Замена фабрика кат мат Црн д�

DEN 111.84

Големина : 1,5 / 8Х4, 1 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : 1 Прскање доволно пареа на п�