.

.

Попуст
DIY низок шум Полупроводник за ладење ладилник ладилник за ладење на ладилник за ладење на ладилни ладил

DIY низок шум Полупроводник за ладење ладилник ладилник за ладење на ладилник за ладење на ладилни ладил

DEN 0.67

Износот
Залиха

Функција : Овој модул за ладење на полупроводници може да се користи како двојно ладење, уред за ладење на воздухот и опрема за ладење. Низок шум : Овој модул за ладење на полупроводници има стабилни перформанси и низок шум, нема да го наруши околината. АБС и алуминиумски легура материјал : Овој модул за ладење е изработен од висококвалитетен ABS и алуминиумски легура материјал, има голема сила и долг животен век. Лесен за употреба : Овој модул за ладење на полупроводници може да работи без делови за ладење и подвижни делови и голема сигурност. Примена : Овој модул за ладење е погоден за ладење на мал простор, теории за ладење полупроводници Учење, истражување и развој на опрема за ладење. Како да користите : Поврзете се со соодветниот уред што ќе го користите. Спецификација : Тип на ставка : Модул за ладење Материјал : ABS, Алуминиумска легура Употреба : Опрема за ладење DIY Основен параметар : Напон : 12 V-15 V Струена : 10 A моќност : 120 W-140 W Список на пакети : 1 x MODULE MODULE1 X MANUAL.

Декларираните карактеристики

Item Type:
 Cooling Module
Material:
ABS, Aluminum Alloy
Usage:
DIY refrigeration equipment
Basic Parameter:
Voltage:
12V-15V
Current:
10A
Power:
120W-140W
Package List:
1 x Cooling Module1 x Manual:
Поврзани производи
DEN 1352.80

Производот работи стабилно, има низок шум и може да работи без ладење Производот работи стабилно, има ни

DEN 1.67

Разновиден дизајн : Рамната заграда во форма на дисипација на топлина, овозможува лесна инсталација и к�

DEN 1.33

Чист мијалник за топлина на алуминиум, кој е погоден за електронски, компјутерски, електрични капацитет

DEN 3.33

Лесен за инсталирање : Мијалник за топлина на бакарниот основен мијалник има компактна структура, која �

DEN 1.00

Цена за : Секоја термичка отпорност : 0,78 ° C / W Надворешна висина Империјал : 1,315 "Надворешна висина Метри�

DEN 0.33

Нето тежина : 26g; Материјал : Алуминиум Боја : сребрен тон Димензија : 50 x 25 x 10mm / 2 "x 1" x 0,4 "(lwt) Содржина на пак

DEN 168.16

Име на производот : отпорник на алуминиум; вредност на отпор : 56 ом; рејтинг на моќност : 10 W Толеранција на

DEN 1432.00

Функција за заштита : Функција за ладење : Чист бакарен материјал, топлина на меморија, несреќа на синио�

DEN 1352.00

Кога врелиот крај има добра дисипација на топлина и студениот крај е празен, перката за ладење може да д�

DEN 1.33

Мијалник за топлина 25x25x5mm (црна) квалитетен радијатор 10 парчиња Мијалник за топлина 25x25x5mm (црна) квалитет

DEN 2.00

Heatsink за R740 R740 XD R7920 CPU TRJT7 0 TRJT7 топлински мијалник со кафез Heatsink за Dell R740 R740 XD R7920 CPU TRJT7 0 TRJT7 Топлина мијалник

DEN 2.33

Земја на производство : Кина; Материјал : керамика, електрични делови; Нето тежина : 24г Содржина на пакет :

DEN 1.33

(2) Брза и професионална услуга : Имаме професионален тим за услуги по продажба, на сите прашања или пробл

DEN 448.00

Дијаметар : 20mmx27mmx50mm Дебелина : 50мм Погоден за : 12мм ласерски модул Материјал : Алуминиум Ласерска компоне

DEN 572.96

Издржлив : Овој термоелектричен ладилник користи полупроводник за добар ефект на ладење Ние се стремим�

DEN 2.33

10 PCS TEC112705 Термоелектричен ладилник Peltier TEC1 12705 12 V 5 A TEC12705 40x40m Peltier Elemente Elemente Plate за ладење TE модул парамета�

DEN 1609.28

Материјал : АБС + Алуминиумска легура Кул тивко, ладно брзо, мобилните телефони не се топли, не заглавени,

DEN 2.33

Опис на артикалот : Делови на лаптоп Гаранција : 90 дена За да бидете сигурни дека ќе ја добиете вистинска�

DEN 3.33

Доволно мека и добра еластичност, компатибилна со нерамни површини на M Алуминиумска легура...

DEN 1147.20

Име на производот : отпорник на алуминиум; вредност на отпор : 5,6 ом; рејтинг на моќност : 25 W Големина на те