.

.

Попуст
ЏЕЈ ЏЕЈ ГРИЖА [Пакет од 50] Водоотпорен Леплив Островски Облекување 4 х 10 , Стерилно Облекување На Рани, Влошки За Газа Што Дишат, Без Латекс, Индивидуално Завиткано Ко

ЏЕЈ ЏЕЈ ГРИЖА [Пакет од 50] Водоотпорен Леплив Островски Облекување 4 х 10 , Стерилно Облекување На Рани, Влошки За Газа Што

DEN 558.24

Износот
Залиха

€НАПРЕДНО, БЕЗБОЛНО ЗАЗДРАВУВАЊЕ-централната подлога е ултра-абсорбента и не-приврзана. Земете ја нашата кутија од 50 стерилни и индивидуално завиткани гранични лепливи влошки за газа, овие сигурно се доволни за да траат додека вашите рани не се излечат целосно. Овие водоотпорни газа завој обезбедуваат влажна средина за лекување на рани и помагаат да се намали можноста за развој на лузни. Постои минимално нарушување на раната за време на промените во облекувањето што придонесува за унапредување на заздравувањето. Сите овие се стерилни и индивидуално завиткани. Раните заздравуваат побрзо бидејќи стерилниот прелив од газа се прилепува само на околната кожа. € ВОДООТПОРЕН ОБЛЕКУВАЊЕ - НАШИТЕ JJ НЕГА Граничи Газа Влошки се идеални за лесно одвод рани. Земете ја нашата кутија од 50 стерилни и индивидуално завиткани гранични лепливи влошки за газа, овие сигурно се доволни за да траат додека вашите рани не се излечат целосно. Тоа е нежно за кожата со одлично придржување. Постои минимално нарушување на раната за време на промените во облекувањето што придонесува за унапредување на заздравувањето. Сите овие се стерилни и индивидуално завиткани. Тие се доволно големи за да ги покријат раните и помагаат во напредно заздравување без болка бидејќи ја одржува вашата рана ослободена од инфекција и контаминација. Овие лепливи газни влошки се стерилни, без латекс и индивидуално спакувани за ваша удобност и удобност. Консултирајте се со вашиот лекар ако иритацијата продолжи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.67 -140 %

Идеален за Употреба со синтетички и гипс материјал за леење Минимизирајте Ги димензионалните промени Ш

DEN 2.67 -140 %

Сунѓерот За Одвод На дермацеа И В е направен од синтетичка мешавина од вискоза Уникатниот претходно исе

DEN 2.00 -140 %

Антибактериски Убива бактерии како Staph & MRSA Перници и штити мали рани Ултра мек материјал за чистење на м

DEN 103.84 -140 %

Памук исполнет со газа сунѓери 2 "x 2" единечна употреба памучна газа соочување и абсорбента памук Пополн�

DEN 2.00 -140 %

Латекс Слободен HPIS Класификација : 511_350_20_0 Завеса За рамо со торбичка Латекс Слободен HPIS Класификација :

DEN 0.67 -140 %

Изработена од претходно измиена, исушена со пената 100% ткаена газа со уникатна шема на ткаење на крцкање

DEN 302.40 -140 %

Овие завои за истегнување на газа се микро ткаени и имаат ниска лента за разлика од другите машински тка

DEN 1.67 -140 %

Идеално за употреба со Gauze влошки 4x4 стерилни за рефус рани Тие се исто така совршени за употреба со комп�

DEN 1342.40 -140 %

100% кадифе Ниски Врвни Платнени Чевли За Жени Девојки Модни Патики Мода Лежерно Лизгање На Рамни Чевли З�

DEN 2.67 -140 %

Абсорбента Остров облекување со подлога за натопување Не ткаени ткаенини со лепило за поддршка...

DEN 1.00 -140 %

Хипоалергичното медицинско лепило овозможува одлична адхезија додека е нежно за кожата Средните Ленти

DEN 1148.80 -140 %

Дизајниран да ги подложи и заштити областите на рани Димензии на пакетот : 14.478 H x 6,35 L x 10,16 W (сантиметри)...

DEN 1.67 -140 %

Индивидуално пакет : Вклучени се вкупно 24 индивидуално завиткани ролни и 2 бесплатни ленти Погодно е да �

DEN 1.33 -140 %

Лесно се чисти со влажна крпа или сунѓер Голем биро рампа, 23 "х 16" со Лесно се чисти со влажна крпа или сун�

DEN 628.80 -140 %

??? Инструкции за нега : машинско перење со ладна вода / Суво / Не Белило; поради разликата во светлината �

DEN 0.67 -140 %

За употреба во тапа дисекција Малата дупка во центарот го олеснува цврстото фаќање со Хемостатски форц�

DEN 3.00 -140 %

Исклучителна апсорпцијаНеткаени газа сунѓери се направени од мешавина од полирајон без латекс и се нес

DEN 1144.00 -140 %

Апсорбирајте и помага да се задржи течноста подалеку од кожата, да се промовира сувост и да се избегне и�

DEN 361.44 -140 %

Импрегнирано облекување на бензиум Адаптично 3 x 16 инчи газа на бензиум стерилен Бренд : Адаптично Име на

DEN 1.00 -140 %

Стерилна полиестерска газа за компресија Се протегаат за да се усогласат со контурите на телото со гото

DEN 3.00 -140 %

Добро усогласете се со контурите на нозете за удобно вклопување и помогнете да се испорача цврста, дури

DEN 184.00 -140 %

Тежина на пакетот : 1,0 килограми Количина На Пакетот : 1 Тип На Производ : Професионална Здравствена Зашти