.

.

Попуст
Geekstory CP2102 6 во 1 USB-UART сериски адаптер модул USB до TTL 485 232, TTL до 232 485, RS232 до 485 + 4P DuPont Cable Jumper Wire To Female, For Windows, Linux, Arduino, Nextion, BN GPS модул

Geekstory CP2102 6 во 1 USB-UART сериски адаптер модул USB до TTL 485 232, TTL до 232 485, RS232 до 485 + 4P DuPont Cable Jumper

DEN 3.33

Износот
Залиха

Сериски интерфејс модул CP2102 USB TTL 485 232 муален трансфер. Ако ви треба техничка документација, кликнете на „Geekstory“ (можете да го најдете „Продадено од Geekstory“ под копчето Buy Now), во новата страница, кликнете на „Поставете прашање“ за да ни испратите е -пошта. 6 Во 1 мултифункционален модул за интерфејс поддржува USB до TTL, USB до 232, USB до 485, TTL до 232, TTL до 485, 232 до 485. CP2102 Сериски адаптер модул компатибилен со Windows 7/8/10, Linux, Arduino, Nextion Display, Beitian GPS модул, ESP8266. Треба само да се поврзете : VCC со 5 V, TXD со RXD, RXD до TXD, GND до GND. CP2102 USB на серискиот чип е најквалитетниот, најстабилниот перформанс далеку ја надминува цената на истиот чип, како што се PL2303, FT232, CH341 и така натаму. Индикатор за предавател : Кога сериската линија за испраќање или примање на линии за податоци, таблата ќе добие индикаторски светла за лесно дебагирање. Индикатор за предавател : Кога сериската линија за испраќање или примање на линии за податоци, таблата ќе добие индикаторски светла за лесно дебагирање. Пред да го користите модулот 6 во 1 мултифункционален интерфејс, треба да го инсталирате возачот CP2102. CP2102 USB на серискиот чип е најквалитетниот, најстабилниот перформанс далеку ја надминува цената на истиот чип, како што се PL2303, FT232, CH341 и така натаму. Компатибилен со 3. Јадрото на овој модул за сериски адаптер е CP2102. Пред да го користите модулот 6 во 1 мултифункционален интерфејс, треба да го инсталирате возачот CP2102. Сериски интерфејс модул CP2102 USB TTL 485 232 муален трансфер. Јадрото на овој модул за сериски адаптер е CP2102. Компатибилен со 3. CP2102 Сериски адаптер модул компатибилен со Windows 7/8/10, Linux, Arduino, Nextion Display, Beitian GPS модул, ESP8266.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.33

ВЕДНАШ ИЗЛАДЕТЕ ГО ВАШЕТО КУЧЕ : Откако Ќе се навлажни, А потоа ќе го наместите елекот за ладење на кучет�

DEN 2394.24

1 Погодно е да се обесат сундери 2 Широко се користи за складирање на домови 3 Чувајте го wallидот рамен, нем

DEN 143.84

100% Полиестер Произведено во САД Или Увезено Материјал : оваа капа е изработена од висококвалитетен поли

DEN 351.84

Хавајската кошула за мажи е направена од 100% полиестер Мажите со графички маички се избираат висококвал�

DEN 1004.16

Работи одлично КАКО LED светло за фотографија, или како осветлување на камерата за снимање видео За You Tube..

DEN 255.84

Оригинален дизајн : Овие оригинални стаклени очи на кукли се преобразуваат за да се погледне...

DEN 745.60

HANDMADE : Each dragon wing and electric mechanism are made of aluminum alloy and EVA fabric by hand,and the limited supply is only 60 Внимание : Бидејќи крилјата се

DEN 3.00

Ден на премиерот 2023 година за затворање на членовите плус големина шорцеви за велосипедисти со џебови с

DEN 374.40

Концизни, лесно читани 10+2 дисплеј Акумулативни функции на тригонометрија на меморија (грев, cos, тен) и ин�

DEN 3.33

Сите наши дела се рачно изработени и не можат да бидат заменети со машини, така што нашите производи не с

DEN 475.84

Изработени од пластика, проѕирна бела боја за да ја покажат течната боја во внатрешноста на пипетата...

DEN 2.33

Лесно За Инсталирање : само одвртете ја старата глава за туширање и поставете ја за да ја обновите униве�

DEN 599.84

Дијаметар : 7 1 / 2 Направено од порцелан Злато надвор и внатре во рамките Вклучен штанд Само украсна употр

DEN 459.36

Променлива на трансформаторот на AC отколку што може да се постави, што е погодно и флексибилно за употре

DEN 172.64

Женски панталони обична работа зимска женска волна хеланки плус здолниште со големина за жени 80 тина об

DEN 834.72

Маслото од рицинус и јојоба работат заедно во елиминирање на првутот и снегулките Ова масло за раст на б