.

.

Попуст
HT106B HT106D HT106E Дигитален дисплеј Тестер за приклучок за приклучок за поларитет на приклучок за поларитет на поларитет Тест за повеќе функционални електроскоп, HT106B

HT106B HT106D HT106E Дигитален дисплеј Тестер за приклучок за приклучок за поларитет на приклучок за поларитет на поларитет

DEN 3.00

Износот
Залиха

Обидете се со нашиот тестер за штекер.7 LED модели на светлина - со 7 лесни индикатори за читање за да се означи состојбата на штекерот ,.Електричен тестер за приклучок - Напреден тестер за штекер за брзо откривање дали врската со жицата на штекерот е точна или не.8ozpackage список : 1 * Socket Tester Diy Supplies : Electric Aplayplay Тип : Класа на дигитална самостојност : ± 2,0%+22 Оперативна температура : 0-40 CDimensions : 65*62*58 MMMODEL Број : HT106 E/B/DPower Набавка : Напон на акуонирање : 48-250 V/45-65 Hzmeasure напон (со LCD) : 48-250 V /45-65 Hz Accuracy : +-(2. (HT106 B (нас)), Ве молиме изберете го точниот приклучок според вашите потреби, грешката во купувањето може да предизвика да го користите.2initem Тежина : Велика Британија 64 G/2. Светла LED светло и 3 Индикатори за тестирање - Светлосните обрасци се добро обележани на површината на тестерот за штекер. Со напон за задниот дел LCD дисплеј за тестирање на напон. Дизајн со копче за тест RCD/GFCI - приклучок за излез за електрична енергија за точни жици и функција за патување RCD/GFCI.0oz, US 79 G / 2. Со функцијата за тест RCD, таа е попрактична и безбедна. Лесно за судење : Точно, отворено земја, отворено неутрално, живо/неутрално обратно, обратно во живо/земја, отворено во живо и неутрален неутрален обратно. Совршено за заштита на вашата безбедност од ризикот од електричен шок. Стичајна апликација - Широко се користи за тестирање на електрично одржување, тестирање на канцелариски приклучоци, тестирање на ленти за напојување и тестирање на приклучоци на wallидови во училиште, лабораториски, фабрички и други социјални области. Заштедува многу време во тестирање на проблеми со приклучоци. Повидлив дизајн - Компактна големина, мала тежина и удобна за употреба. Лесно и брзо да се прочита резултатот од тестот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.67

Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола : 1...

DEN 223.84

Проверете го напонот и струјата, проверете ги каблите за полнење, измерете ја тековната ждрепка и тест з

DEN 171.68

Име на производот : клипови со алигатор; апликација : тестирање работа Големина на металниот клип : 45 x 0,5 x

DEN 424.00

Ова мултифункционално дигитален електричен тестер пенкало се користи широко користено во тестирање на

DEN 1262.40

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал Нето тежина : 15g; Содржина на пакет : Тестер за шр�

DEN 3.00

Препорачуваме да користите помалку од 80% од целосното оптоварување.4 V) Совети за прилагодување на DC : 3 LCD

DEN 182.24

Главата на стегачот има вграден држач за сонда на задната страна на десниот стегач за да се овозможи мер

DEN 2448.48

Со фенерче Безбеден, сигурен, висока чувствителност, неконтактниот тест молив што може да направи разли

DEN 587.36

Бакарна бруто тежина : 206g / 7 Како да користите : Инсталирајте батерија 6 F22 9 V (испорачана без батерија), в�

DEN 522.56

Прекинувач за селектор Прекинувач за селектор Напон на прекинувачот на селектор и над напон за заштита

DEN 457.28

1 МОДЕЛ БРОЈ : TOVPD160EC 2 Снабдување со моќ : 230 VAC 50 / 60 Hz 3.max.loading Power : 1 ~ 40a Прилагодливо (стандардно : 40a)...

DEN 3.00

Фенерската светлина може да пристапи до мерење на темно место VFC може да го мери напонот или струјата на

DEN 2.67

Усвоен на OLED дигитален екран на екранот, што е појасно и повеќе интуитивно Овој мерач на електричен пара

DEN 2.33

Извор на осветлување : LED Волт : 12 V500 V Природа на снабдувањето : AC Оценето температура : T90;...

DEN 1.33

Како да користите : Инсталирајте батерија 6 F22 9 V (испорачана без батерија), вклучете го прекинувачот за д�

DEN 3.00

1 Трижица дигитален волтметар, 0,28 ”LED дисплеј, мини, со обратна заштита." мини, со обратна заштита...

DEN 1.67

0,56 "Дигитален волтметар Амметар DC 100 V 10 A сина + црвена двојна LED дисплеј 10 A AMP напонски тесен тестер на мер

DEN 1.33

【Премиум материјал】 Усвојување на висок квалитет на материјал, здрав и издржлив во употреба 【Долг жив

DEN 296.00

Извор на осветлување : LED Боја на ламби : RRed YYellow GGreen BBlue WWhite Напон : 20 V500 V Природа на снабдувањето : AC...

DEN 2.00

Опис : Минијатурен клип за тестирање на тестирање дизајниран да се поврзе директно со тест од 4мм или каб

DEN 2.67

Специфициско осветлување Извор : Led Color of Lamps : RRed YYellow GGreen BBlue WWhitevoltage : 20 V500 Vnature на снабдувањето : Акциран т�

DEN 1.67

27 функции на опсези / 10 Тест за оптоварување на батеријата со можности од 1,5 V и 9 V Минимални и максимални �

DEN 191.84

Фела : Да Индикатор за ниска батерија : Да Приказ : LCD екран на екранот Чувствителност на контакт : прилаго

DEN 159.68

Висока чувствителност : 12 1000 V Кога врвот свети црвено, а пенкалото ќе зачудува, знаете дека е присутен н�