.

.

Попуст
Хувер &засилувач; Силна 12k Злато N - 14 Жолта Поправка Лемење 1 dwt

Хувер &засилувач; Силна 12k Злато N - 14 Жолта Поправка Лемење 1 dwt

DEN 0.67

Износот
Залиха

Метал-12к Злато. Тип На Лемење - Поправка Лемење. Препорачана Употреба-Големина/заварување. Точка На Топење-1490. Точка На Проток-1520. Метал-12к Злато. Тип На Лемење - Поправка Лемење. Препорачана Употреба-Големина/заварување. Точка На Топење-1490. Точка На Проток-1520. Ова е нов Хувер И Силен 12к Златен Н-14 Жолт Лемење. Одлично за општа поправка и големина на прстени. Хувер и Силни водоводни златни лемења во согласност Со Амандманите На Законот За Злато и Сребро Печат. Хувер и Силните Лемења за Поправка се пониски каратни и лесно течат, бидејќи овие карати се пониски каратни тие можеби не одговараат на бојата на каратното злато, како и на водоводните лемења. Метал-12к Златен Тип На Лемење-Лемење За Поправка Препорачана Употреба-Големина/Точка на Топење на заварување - 1490 Точка На Проток-1520.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 0.33

●Параметри● Материјал : Калај; Флукс : 2,0%; Дијаметар На Жица : 1,2 мм; Тежина : 50гр € Карактеристика На Про�

DEN 127.84

SN / PB : 60% / 40% Флукс : 2,5% Тече добро и се загрева рамномерно! Дијаметар : 0,50 мм Тежина на жица за лемење : 100 g

DEN 3.33

Тип на метал : Сребрена Густина : тврда, сребрена содржина : 75% Solid(топење) Температура : 1,365 ° F (741 ° C)...

DEN 2.33

Лемење Жица Лемење Жица Без олово / Rohs 3 Во Согласност / ДОСТИГНЕ Во Согласност Со Ниска Температура Бе�

DEN 613.60

Цврстина на истегнување : 4312 пси Флукс класификација : ОРЛ0 Корозија : помине Флукс ги исполнува JSTD004 B Бак

DEN 390.40

Оловна Жица За Лемење 63 / 37 Калај / Олово без чиста вода за перење .031 1 / 2лб ОПРЕДЕЛУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТЈадр

DEN 0.33

【Wireица за лемење】 Калај олово розон лемење жица е погодна за домашен апарат, табли за кола, мобилни тел�

DEN 1503.04

Идеален за прецизно лемење на синџирот на јаже, шупливи школки, наоди, обетки мислења и многу повеќе...

DEN 0.33

① Жица За Лемење Без олово, Жица За Лемење Без Олово,содржина на Флукс 1,8%, Жица за лемење направена од 99,3%

DEN 2.33

Метал18к Злато Тип на лемењеЛемење без Водовод без Кадмиум Препорачана УпотребаГолемина / изработка...

DEN 185.60

SAC305 RMA Паста За Лемење (ROM1) Спецификации Легура : Sn96, 5 / Ag3, 0 / Cu0, 5 Тип На Флукс : Синтетичка RMA (За апликации Б

DEN 399.84

Без Олово / Рохс Во Согласност Без Олово / Рохс Во Согласност Опис Паста За Лемење без чисто Без Олово в

DEN 1.00

●Користејќи суровини со ингот со висока чистота, површината е светла, а електричната спроводливост и т�

DEN 271.20

Термички стабилен SAC305 Рос Без олово Термички стабилен SAC305 Рос Без олово Чип quik ts [термички стабилна] зал�

DEN 2.67

1 / 16 инчен дијаметар Колофон јадро лемење Олово слободен лемење За електрична поправка 1 / 16 инчен дијаме

DEN 1.67

(2) Калеми Кестер 2463370010, 1 Фунта по Калем Дијаметар : 0,020"Инч (0,50 мм) 63% Калај / 37% Олово (Производот содржи Ха

DEN 127.84

Водечкиот бесплатен лемење работи одлично за лемење со цинк 390550 F температурен опсег 55 стапки на лемење.