.

.

Попуст
Клејвер за месо, двојни сечила сечење на коски за сечење сечење, селекција на месо од јаглероден челик, тешки месарка секач со кутија за подароци за обвивка за кујна

Клејвер за месо, двојни сечила сечење на коски за сечење сечење, селекција на месо од јаглероден челик, тешки месарка секач

DEN 719.84

Износот
Залиха

Тешкото месо од месо е опремено со деликатна обвивка и кутија за подароци, па затоа е убав избор како подарок за вашето семејство, пријатели. Задното сечило може да се користи за одвојување на метеж и бифтек, одделни ребра. Двојните лопати се ултра остри, ве молиме, немојте да ги чувате работ и точка на Клејвер за луѓето да избегнуваат повреда. 【Напреден квалитет и врвен изработка на кастинг】 Сечилото на месарот за месар е направено од 7 Cr17mov висок јаглероден челик , што го обезбедува плетерот на месарот со извонредна тврдост и трајни перформанси. Процесот на производство е професионален и скрупулозен со примена на ригорозна контрола на инспекција за квалитет за да се обезбеди квалитетот на месарското месо. На крај, може да нанесете и масло за готвење на месото за месо и да го чувате на суво место. 【Не-лизгање и удобно зафаќање на месарот за расчистување на месарот】 Клејвер за месарка има рачка од дрво со лесна, издржлива, одлична изведба отпорна на абење. Вашата рака нема да се чувствува болно по долгорочно користење. Dream Reach Meat Cleaver е дизајниран за готвачи, кулинарски експерти и лица кои сакаат да готват. 【Супер остри двојни сечила Дизајн на расчистување】 Клејвер за месо има двојни лопати и секоја страна на сечилото е ултра остра. Разумно е да се исчисти и исуши месото од месо за да се задржи од 'рѓа по секоја употреба. Ергономската рачка за кривање обезбедува не лизгање и удобен зафат, што го подобрува прирачниот допир за да го направи Клејвер лесен за држење. Клејвер за месар за месо од месо е идеален избор за сечење месо, коска, веган што го именувате. 【Повеќенаменски расправии за месар коска со голема рамнотежа】 Клејвер за сечење на тешки коски има одлична способност за сечење, која може да се користи и дома и во ресторан. Тешкото чистење на месото ќе се намали непречено низ замрзнатото месо и коските без досадно или оштетено, што го прави лесен и без напор. Ве молиме, не го обесени Клејвер премногу високо за да спречите да падне и да предизвика несреќи со повреди. Вашата рака нема да се чувствува болно по долгорочно користење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.33

100% акрилик Нашите месарници за месарско месо Beanie е вообичаено извезено со внимание од нашите квалифику�

DEN 1.67

Добро избалансирана сечило од 5,5 "и 7" Овој прецизен и модернистички комплет со ножеви со 2 парчиња има ос�

DEN 983.36

Service Услуга за расчистување на месо】 Страста и Клиентот прво се наши главни принципи 【Клејвер за месо е

DEN 0.67

Сосема! Овој висококвалитетен чистач на месо ќе ве придружува одлично време во кујната! Меринскиот чист

DEN 904.00

Цврстиот дизајн на Клејвер му дава на ножот на Клејвер добра сила и издржливост Меринскиот чистач е сов�