.

.

Попуст
Кондензатор на танталум на Uxcell 10uf, 16V 2 пински жолт радијален електролитски кондензатор натопени кондензатори на мушка од танталум 25 парчиња

Кондензатор на танталум на Uxcell 10uf, 16V 2 пински жолт радијален електролитски кондензатор натопени кондензатори на мушка

DEN 1041.60

Износот
Залиха

【Апликација】 Одлична за разни дигитални и DIY -проекти. Има многу висока јачина на електрично поле и многу голема капацитивност. 【Карактеристики】 Силно работно електрично поле, голема капацитивност може лесно да се добие, еднонасочна спроводливост, ограничен работен напон, складирање на електрична енергија за полнење и празнење. 【Предност】 Танталумскиот кондензатор има одлични перформанси и широк опсег на работна температура.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.33

Ги исполнува барањата НА МИЛСПБ 202, Метод 208 Се состои од тип на серија, номинална капацитивност, номинал�

DEN 176.00

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 4 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а�

DEN 1.00

Ова е сосема нов кондензатор со двојно работење со GE Genteq Lennox / Armstrong / Ducane Кондензаторот е тркалезен и оце�

DEN 358.72

Кондензатори Кондензатори Кондензатори5.5 V Супер Кондензатор 0.1 F 0.22 F 0.33 F 0.47 F 0.68 F 1.5 F 4.0 F Супер Кондензат�

DEN 223.84

Цена за : Секој додаток Тип : Заштитни апликации за подигање : овални и тркалезни кондензатори за употреб

DEN 334.40

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 35 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 159.84

Електролитски кондензатор на алуминиум : 240 парчиња 24 различни видови Електролитски кондензатор, вклуч�

DEN 206.40

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за превозникот 38 CKC024340; 30 / 5 MFD 370 Волт Се користи во широ�

DEN 79.84

Димензии на пакетот : 0,508 H x 13.335 L x 3,81 W (сантиметри) Се состои од серија тип, номинална капацитивност, номи�

DEN 1.67

BEL FUSE MRT 1.25 A 250 V минијатурен бавен удар Големина : 8мм х 8мм, растојание на олово : 5мм IR : 35 A 250 V AC, Време на уд�

DEN 1168.00

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 1.33

Универзална : Заменува која било марка со ист капацитет на капацитет и напон Ќе работи за 450 VAC 2 жица 4in до

DEN 2.67

Кондензатори Кондензатори Кондензатори 20 парчиња Кондензатор За Корекција Полипропилен Безбедносен П

DEN 419.20

Кондензатори Кондензатори Capacitors10 Pcs SMD Aluminum Electrolytic Capacitor 6.3 V 10 V 16 V 25 V 35 V 50 V 100 V 0.47 UF 1 UF 10 UF 22 UF 68 UF 100 UF 220 UF 470 U

DEN 115.20

Кондензаторот е за стартување на бензинскиот генератор и мотор на вентилаторот Школка е направена од п�

DEN 113.28

10 парчиња филмски кондензатор 1.2 uf € 10% радијално олово, P=22.5 mm L2 E2125 KT1 B0240135080 EOY 10 парчиња филмски конденза

DEN 138.72

Извршете ги кондензаторите Темп Опсег : 40 ° до 70 ° CThe Dielectric е изработен од метализиран полипропиленски ф�

DEN 2.33

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за RHEEM / RUUD RAMA030 JAS; 35 / 5 MFD 440 Волт Се користи во широк спе�

DEN 0.67

Алихн Кондензатори Allihn Кондензатори5 5 V СУПЕР Кондензатор CDA 0.22 F 1 2 3.5 4 5 7.5 10 15f Возило Патување Рекордер Н

DEN 2.67

Серија : МВА; Lifetimeattemp : 2000 hrs @ 85 ° C; Operative TemperatureMax : 85 ° C; Operative Tem Prange : 40 до +85 ° C ; Ripple Current : 430 m A ; Typealuminumelectrolytic