.

.

Попуст
Ксих градинарски прскалки за наводнување 1/2 '' Земјоделска градина водација 360 степени ротација на наводнување на наводнување тревник за ладење на покривот на покр?

Ксих градинарски прскалки за наводнување 1/2 '' Земјоделска градина водација 360 степени ротација на наводнување на наводнување

DEN 872.96

Износот
Залиха

Спринклер за црево за градинарски тревници е ваш идеален избор за наводнувачки дворови, тревници на отворено, пастирски, градини, фарми, земјоделско земјиште, итн. Поврзете се со големина : Надворешен дијаметар 1/2 инчен нишка. Работен притисок : 100-150kpa. Радиус на спреј : приближно. 7-11м. Стапка на проток : 150-560 L/h. Спринклер за црево за градинарски тревници е ваш идеален избор за наводнувачки дворови, тревници на отворено, пастирски, градини, фарми, земјоделско земјиште, итн. Поврзете се со големина : Надворешен дијаметар 1/2 инчен нишка. Работен притисок : 100-150kpa. Радиус на спреј : приближно. 7-11м. Стапка на проток : 150-560 L/h. Се користи за наводнување на тревникот, градинарско и растително поле за наводнување, ладење на покривот и други наводнување на летни растенија. Презентација на производи : Направено од високо квалитетен бакар, може да се користи со сорти на конектори. Спецификација на производи : Материјал : Бакарконекција Големина : Надворешен дијаметар 1/2 инчи Притисок на низата : Радиус од 100-150kpaspray : Прибл. Стапка на 7-11mflow : 150-560 l/hpacking : 10 парчиња на апликација : спреј за млазницата! Земјоделство. Мала површина на индустриско наводнување! Ладење на покривот! Лесна инсталација, добри перформанси за заштеда на вода! Општа употреба на тип на вода од чешма (1,5 кг -4,5 кг) наводнување на низок притисок на вода. Ви благодарам!.

Декларираните карактеристики

Material:
copper
Connect size:
Outside diameter 1/2 inch thread
Work Pressure:
100-150KPA
Spray radius:
approx. 7-11m
Flow Rate:
150-560 L/H
Packing :
10 Pcs
Scope of application:
Nozzle spray! Agriculture. Small area of industrial irrigation! Roof cooling! Easy installation,:
good water-saving performance! General use of tap water type (1.5 kg -4.5 kg) low water pressure irrigation:
Note:
It is manual measurement, there may be 1-2mm error.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Поврзани производи
DEN 15951.36

Употреба : Може да се користи за содржи чај, храна, сува стока, зрна кафе, итн Зачувување, Бар, Забава, Семе

DEN 2.67

Овие тркалезни метални мат копчиња на кабинетот можат да додадат уникатен стил на вашите кабинети, гард

DEN 345.60

Содржи (1) 17 мл шише Шампон За Кучиња Од Чајно Дрво и (1) 17 мл Шише Регенератор За Кучиња Од Чајно Дрво...

DEN 1.00

Стилот на прстенот на салфетка е истакнат, многу погоден за велигденска употреба Прекрасен избор за под

DEN 459.36

Променлива на трансформаторот на AC отколку што може да се постави, што е погодно и флексибилно за употре

DEN 1216.00

360 Метод на чистење Со главата на четката со форма во форма U, може да се исчисти околу забот без да се гри

DEN 2.00

Апс Увезени Материјал : СТОМАЧНИ + Стакло Големина : [Копче На Вратата]3,5евизија 2,8 СМ / 1,38€1,10 ИНЧИ...

DEN 0.33

ЈАМАХА ДРАЈВ (Г29) ОЕМ гумена подна подлога Одговара : ЈАМАХА ДИСК (Г29) 2007+ Оем Замена фабрика кат мат Црн д�

DEN 0.33

【Широки апликации】 Заптивката на вратата може да се примени за странични празнини на лизгачки врати, б

DEN 3.33

Ќе бидете 100% за кратко време!.Треба да ја наполните Вашата Инспирација 3482 (14 инчи) во многу ситуации...

DEN 239.84

Ако сте прилагодени на режимот за заштеда на енергија, дури и може да обезбеди 20 дена време на употреба...

DEN 3.33

„Но, те сакам“, буква, голем фронт и назад Оргинална шема Прекрасната уникатна облека прави голема, сме�

DEN 2.67

Синтетичка гума ѓон Дишењето, издржливото, миењето ќе трае низ целата земја крос кантри, патеката и поле

DEN 2.33

Оем споредлив дизајн за да се обезбеди структурно вклопување и цврстина Точна замена за фабричката ЕДИ�

DEN 1.33

Помогнете Да Ја Организирате Вашата Кујна и Оставата, Чајната КујнаЗамислете секој пат кога одите до ва

DEN 2.00

материјал : пластика Капацитет : околу 700мл Функција : осигурајте се дека вашето домашно милениче е слобо

DEN 1518.40

100% Берилиум Слободен Висока Јачина, Цврстина и Издржливост НеМагнетни Еколошки Добра Спроводливост...

DEN 1289.60

Опсегот на прскање е околу 24 стапки Студената магла со голем волумен ќе ви овозможи рамномерно да исчис�

DEN 1580.80

Повеќе од една деценија, Deljou print На Барање го постави стандардот во ликовната уметност giclee печатење Наши