.

.

Попуст
Мезуза направен во Ерусалим фрлен камен од Шуламит Кантер Арт Дизајн

Мезуза направен во Ерусалим фрлен камен од Шуламит Кантер Арт Дизајн

DEN 1438.40

Износот
Залиха

Мезуза направен во Ерусалим фрлен камен од Шуламит Кантер Димензии на уметнички дизајн 13,7 см. Мистични градови Израел. Таа потекнува од уметничко семејство, нејзиниот татко е самиот уметник специјализиран за традиционалната уметност на копер. Шуламит ги користи своите природни уметнички способности уште од многу рана возраст и доби широко образование во уметност и дизајн, Ицувим го започна израелскиот уметник Шуламит Кантер во мал агол од нејзината дневна соба во 1998 година. Денес, Ицјувимс со висок квалитет Производите се на побарувачка во сите Израелци престижни Јудаица, накит, продавници за подароци и уметнички галерии. Производите со itzuviems се направени од ituzviems сопственик на уникатен состав на материјали, создаден од самата Шуламит. Материјалите се строго локални во согласност со политиката на Ицјувими од 100 % направени во Израел. Оригиналниот производ itzuviems беше камен во Јудаица. Сега, Itzuviem произведува широк спектар на производи, вклучувајќи уникатен метал и накит на Јудаица. Целата работа е прецизно направена, од мешање на оригиналниот фрлен камен до лежење на секој обоен камен (некои од камењата не се поголеми од 1 мм!). Пред кој било производ да го донесе на полицата, темелно се испитува за да се утврди дали квалитетот се среќава со високите стандарди на Ицувиемс. Новите производи и дизајни постојано се развиваат од основачот Шуламит. Тие се во согласност со филозофијата на Ицувим за фаќање на боите, атмосферата, формите, културата и традициите на Израел. Некои од дизајни веќе станаа класични.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.67

Овој модерен Еврејски декор ќе донесе убавина, како и благослови во вашиот дом Ова куќиште Од Алуминиум�

DEN 3.33

Рачно изработена ставка Анодизиран алуминиум за да се спречи бојата да се излупи Разновидност на бои за

DEN 287.20

Нов метал мезуза мезуза случај Еврејска Јудаика Хеб Шин Израел „Менора“ Големина : H 5.5inch / 13,5 см W0.6 " / 1.5

DEN 712.00

Случајот Мезуза со силен и издржлив лепило назад Некошерска свиток : Секоја модерна мезуза со хебрејско

DEN 1.33

Прекрасен никел позлатен случај во Мезуза со пенлива плоча Хошен и голем сјај Случајот има шема на wallид�

DEN 319.84

* Класичен дизајн на црниот мезуза направен од трајна пластика Големина на случајот Мезуза 12 см (Клаф Ск

DEN 399.84

Случајот Мезуза обложен со убава виолетовасина емајл Облечени со етнички стил зачукувани метални укра�

DEN 0.33

Направено од висококвалитетна легура на цинк Вклучете печатено движење (не кошер), може да одговара на 3,

DEN 0.67

5 ”Исклучителна кутија Мезуза Оваа мезуза е направена за да го заштити вашиот 4,5” (12 см) Клаф / свиток А�

DEN 1585.60

Доаѓа со Ерусалим цвеќиња врежани со ласер и врежани со ласер, зборот Ерусалим, на англиски и хебрејски..

DEN 3.33

Има самостап лента за лесна инсталација на кора и стап Алуминиум еврејски случај Мезуза со метал за дви�

DEN 1.67

Направено од висококвалитетна легура на цинк Заштитете го свитокот со акрилна поддршка Инсталирајте с�

DEN 2.00

Покажете ги вашите вештини за моделирање со употреба на повеќекратни полици и ормани на овални предмет�

DEN 440.00

Случајот е дизајниран како Ерусалим Западен wallид камења во сребрена сонце блескава мода На мезуза може

DEN 318.40

4 "Случај Мезуза Покријте за вашиот 3 инчен свиток Поздравување и заштита за секоја домашна врата или ка

DEN 257.76

Со цел да се зголеми менемонската вредност на мезуза, еден се става на влезот на секоја врата во куќа (ос�

DEN 745.60

Подобрете и благословете го вашето опкружување со овие уникатни фузирани уметнички стакло мезуз од изр

DEN 2.33

Оваа прекрасна мезуза ќе биде уникатен и убав украс во вашиот дом, ќе донесе боја и хармонија во вашиот с

DEN 2.00

Класично и елегантно покритие на бело дрво Мезуза со централен сјај, овие случаи ќе одговараат на кој б�

DEN 1.67

Бронзена позлатена декоративна кутија Мезуза направена во Израел Големина на случајот Мезуза 12 см / 4,7

DEN 0.33

Рефлектирајте го вашиот личен стил со овој прекрасен случај со рачно изработено стакло Мезуза...

DEN 784.00

Рачно изработено мезуза, подарок за мезуза, еврејско домаќинство, еврејски подарок за дома, еврејски но�

DEN 1007.84

Златен украсен декоративен случај Мезуза направен во Израел Големина на случајот Мезуза 12 см / 4,7 инчи

DEN 206.40

Убава кутија Мезуза направена од светло кафеаво / беж дрво Украсени со голем метален сјај и пенлива лент

DEN 2.67

Ова е прекрасна емајл насликана мезуза, рачно поставена со пенливи оригинални австриски кристали...

DEN 366.40

Прекрасен случај на Мезуза направен од метал позлатен од никел Прекрасни гравури со 7 видови вметнати с�

DEN 639.20

Ниту еден еврејски дом не е комплетен без мезуза да ја заштити влезната врата! Овој класичен дизајн е на�