.

.

Попуст
MTOMDY CARBIDE BURR Set, 8PCS двојно исечен волфрам карбид ротирачки сет, 1/4 инчен парчиња мелница за мелница , за да умре мелница метално дрво за гравура за гравура за дупчење з

MTOMDY CARBIDE BURR Set, 8PCS двојно исечен волфрам карбид ротирачки сет, 1/4 инчен парчиња мелница за мелница , за да умре

DEN 2.67

Износот
Залиха

[Широки апликации]-Широко користени во метални производи, производство на алатки, инженеринг, инженеринг на модели, резба на дрво, производство на накит, јаглероден челик, коска, мермер, заварување, комење, леење, дебагирање, мелење, трансплантација на глава на цилиндар и резба, итн. [Висококвалитетен материјал]-Изработено од материјал од карбид со топло-третиран со топлина, уникатниот агол на забите може да спречи чипс, за да се постигне најтрајниот дизајн. Главно се користи во алатки за пневматски или електрични погони, брзината е генерално 6000-50000 ротација/мин, употребата на прицврстување на алатката за стегање позитивно, сечење начин за инверзно мелење е добро, избегнувајте возвратно сечење, работата треба да спречи летање на чипови. [Висококвалитетен материјал]-Изработено од материјал од карбид со топло-третиран со топлина, уникатниот агол на забите може да спречи чипс, за да се постигне најтрајниот дизајн. [Форма] -8pcs Зацементирана карбид ротирачки сет на закопчување вклучува SA-5 , SA-3 , SC-3 , SC-1 , SD-3 , SD-1 , SF-5 , SF-3, што се користи за обработка на дрво, дупчење, метал Резба, гравура, полирање. Потребно е често чистење на заварувања или чистење на метал. Службениот век на овие цврсти ротирачки закопчиња е 10 пати подолг од челикот со голема брзина и 200 пати подолго од тркалата за мелење.[Форма] -8pcs Зацементирана карбид ротирачки сет на закопчување вклучува SA-5 , SA-3 , SC-3 , SC-1 , SD-3 , SD-1 , SF-5 , SF-3, што се користи за обработка на дрво, дупчење, метал Резба, гравура, полирање. (4) Сите видови на механички делови кои се однесуваат и обработка на жлебови, чистење на цевководи, завршување на Внатрешна површина на механички делови, како што е фабриката за машини, како што се фабриката за машини, продавница за поправка, итн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.00

Кутијата со пилули е изработена од висококвалитетен материјал за храна PP, БПА бесплатен, многу силен и п

DEN 1.33

Накит за тинејџери издигнувања и падови ringвори прстени прстени за момчиња 1012 планински прстени за жени

DEN 639.84

Сите во еден штанд за приказ за полнење PSVR Истовремено наполнувајте ги сите четири контролори...

DEN 1.00

C9 рефлектор Осветлена должина : 14 стапки, вкупна должина : 15 стапки 25 Ултра светло сини светла...

DEN 1089.60

Погледнете го насловот за компатибилни модели Обезбедете целосна заштита за тастатурата против прашин

DEN 3.33

Земја Како Што Е Означено Новиот дизајн совршено се вклопува со неверојатен изглед Силиконскиот ремен �

DEN 655.84

ПОГОЛЕМА ОСВЕТЛЕНОСТ : Усвојување НА ВИСОКО квалитетни LED чипови, леќи со проектор со висока дефиниција

DEN 345.60

Содржи (1) 17 мл шише Шампон За Кучиња Од Чајно Дрво и (1) 17 мл Шише Регенератор За Кучиња Од Чајно Дрво Форму

DEN 2348.48

EU Ro HS : Compliant ECCN (US) : EAR99 Part Stat: Active HTS : 8533.40.80.50 Type : Trimmer Resistance Value (Ohm) : 4.7 K Tolerance : 10% Maximum Voltage Rating (V) : 300 Power Rating (W) :

DEN 2.33

Произведено Во Индија Производот доаѓа во бела боја Оваа ставка е совршена за декорација на вашиот дом..

DEN 3.00

*ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ / Долго Притискање На Ноктите : Висококвалитетен Акрилик, СТОМАЧНИ МУСКУ�