.

.

Попуст
SJYDQ Дигитален pH мерач на pH мерач pH мерач на pH мерач Паметен сензор 0,00 ~ 14,00ph Влагини мерни мерачи на киселост на водата на водата на водата

SJYDQ Дигитален pH мерач на pH мерач pH мерач на pH мерач Паметен сензор 0,00 ~ 14,00ph Влагини мерни мерачи на киселост на

DEN 2.00

Износот
Залиха

Задржување на податоците, максимум 0,1 ° Cbattery : 9 V батерија (не вклучува) дисплеј : LEGER LCD сегмент Тип на сегмент со температура на задното светло : 0 ~ 35 ° COWNICANG Влажност : 0-80% R H (не гел) Нето тежина на производот : 205 GPRODUCT Големина : 159*66*31мм за одржување на податоците, функција за мерење на максимум. и осветлување на задното осветлување : Лесно е да се прочита и прецизно тестирањето. Апликација во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи. Сондата на ЕЛЕКТРОДЕ може да се замени - заменлива сонда на сензорот за p H на BNC. : Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поразлична од бојата прикажана на сликите. Ви благодариме! Ве молиме, дозволете мало мерење на отстапување заради рачни мерења.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 1.00

Одвојна сонда : Овој растворен сензор за кислород усвојува сонда за одвојување, лесна за замена, опремен

DEN 0.33

Доаѓа со сигурна и водена метална електрода Измерете го нивото на p H & влага брзо и точно Обезбедува издр

DEN 1994.56

【Едноставно работење】 Само вклучете го мерачот на p H и нежно агитирајте ја водата, тогаш стабилно чита�

DEN 2.00

Заменливата PH сензор за сондатасондата за електрода може да се замени со дизајн за брза и лесна замена С

DEN 1.33

Менито за поставување содржи 16 опции, вклучувајќи ја групата за тампон на p H, број на точки за калибрациј

DEN 1495.68

Опсег на мерење 0,0 до 100,0 мг / л Резолуција 0,1 мг / л Вклучува прикажување на температурата...

DEN 0.33

Го проширува животот на сензорите за диференцијална p H и ORP со обновување на внатрешно решение за полнењ

DEN 3.00

Производ 1 : Овој дигитален тестер за хидропоника има АТЦ што обезбедува конзистентно читање без оглед н

DEN 0.33

Точки на калибрација од 2 до 5 поени решенија за калибрација 0,001, 0,01, 0,1, 1, 10, 100, 1000, 10000 мерни единици PPM, Mg / L,

DEN 684.80

Автоматски препознајте 13 видови на p H тампон решение Мерачот го има единствениот сериски број на произв

DEN 3.33

Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предме�

DEN 1.67

Димензија : 165 x 35 x 32mm (L x W x H) ✔ Повторете ги горенаведените чекори со 4,01 p H тампон во прав и 9,18 p H тампон во