.

.

Попуст
Замена на елементот на филтерот за филтрирање на масло IFJF PF457GO за BUI-CK Regal 2.4L 2011-2017 Chevy Cobalt 2.2L 2005-2010 GMC Terrain 2.4L 2010-2017 го заменува 19260345 PF22444G PF456G

Замена на елементот на филтерот за филтрирање на масло IFJF PF457GO за BUI-CK Regal 2.4L 2011-2017 Chevy Cobalt 2.2L 2005-2010

DEN 3.33

Износот
Залиха

Компатибилен со : Елемент на филтер за нафта за Buick Regal 2.4 L 2011-2017, Chevy Cobalt 2.2 L 2005-2010, GMC Terrain 2.4 L 2010-2017 и повеќе во опис. Крст референца : 19260345,12579143,12605565,22685727,21018801,90537280, PF457 Go, PF2244 G PF456 G, PF2233 E, CH9018, P1439, HU692 X, 57082 Карактеристики : Спречете скоро 98% абразиви и други штетни честички да влезат во моторот. Ефективност на 25 до 30 микрони за одлични можности за филтрирање. Содржина на пакетот : 1 x PF457 GO филтер за масло, 1 x o-прстен. Топло навестување : Ако филтерот не се замени долго време, механичкото абење ќе се влоши, а остатоците и нечистотиите што се генерирани за време на работата не можат ефикасно да се филтрираат, што ќе го оштети моторот. Значи, редовно го заменувате филтерот за масло.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 232.00

Тешка конструкција за екстремни услови Вентил против бекбек (каде што е применливо) ги елиминира сувите

DEN 680.32

Вклучува заптивка, плоча за монтирање, централна цевка и цевка за внатрешни елементи Зголемен капаците�

DEN 1495.20

Тип на филтер : Филтер за завртки Тип на пренос : 0 AW; CVT (Stepless) Број на дел : V103021 Овој дел одговара на следни�

DEN 138.56

Премиум филтерот за масло од маслото ги прикажува поштетните загадувачи за поголема заштита на моторот

DEN 863.68

Кога променете го Oil3 Број за верификација Производител Дел Број : 1 J910024 INTERCHANGE Дел Број : AL10515, P7364, 0410825, 04108

DEN 1.00

Трајни и лесни, филтерот за воздух Доналдсон Дуралит се наоѓа до високата пулсираност на малите мотори.

DEN 2.00

Погодно за сите спецификации на нафтата Овозможува максимална ефикасност и спречува предвремено затну

DEN 1.33

【1852006 PE замена】 2277129 2277129 PE 1852006 1852006 PE 2133096 2133096 PE 2164463 2164463 PE PF46106 L7663 F KX463 D 【K371029 Замена】 K371012 K371029 K371011 FS20172 P

DEN 352.00

Компатибилен тип на опрема : трактор Компатибилен со бројот на дел RE519626 Tractorон Трактор Земја / регион на �

DEN 2.00

Официјален производ Сузуки Број на дел : 1651025 C00 Модел за вклопување : Погледнете го описот Користете ги ф

DEN 0.67

Пакетот вклучува : 1 *Филтер за нафта 1 *Капа за куќиште на нафта го заменува Делот Број : 68191350 AA, 917190 Fitment : К

DEN 543.52

Број на размена на дел : МанФилтер : HU 713 / 1 x, Fram : CH9713 ECO, Mahle Original : OX 827 D, Mahle Original : OX 371 D, Wix Filters : WL7408.10 NOTICE : Ако

DEN 3.00

ОД : 2.9210инчи Големина на низата : 3 / 416инчи Замена : Bobcat / Ransom : 2188179, 2720396; Дикси Шопер : 60105, 68140; Deон Деер : АМ1012

DEN 1.33

Комплетот комбинира филтер за нафта и монтирање на регулаторот 19811991 Компатибилен со Харли Дејвидсон ФЛ

DEN 179.04

Оптимална заштита за моторот Куќиштето е отпорен на притисок и е заштитено од корозија Ефикасно раздво�

DEN 3.00

Одржување на автоматско и камиони Земја на производство : Соединетите држави Производител : Филтри на Bal

DEN 290.08

Лесна завртка за инсталација на канистер за стил се одликува со антиодводниот вентил за задно за да се о

DEN 1491.20

Дизајн на високи перформанси за извонредна филтрација Големина : О.Д 55мм и висина 59мм Заменете го бројот

DEN 2.00

Делови за замена на филтерот за нафта, погодни само за професионална инсталација Број на дел од произво�

DEN 569.60

Дел : Филтер за масло Број на дел : 51348 OEM број : Be8z6731ab, C2 Z21964, FL910 S, FL910, 1 S7 G6714 DA Медиуми : Подобрена целулоза...

DEN 1.67

Нашиот квалитет е многу добар, ве молиме бидете сигурни дека ќе купите за мотоцикли на Yamaha 500 XP500 Tmax (1 фил�

DEN 3.00

Севкупна висина 175,57 мм (6,912 во) Најголем ОД 93,13 мм (3,667 во) SEAM OD 93,62 mm (3,686 in) Заптивка ОД 88,57 мм (3,487 во) Заптивк�

DEN 231.84

Замена за OE број 68079747 AC; Погодно е за epип Гранд Чероки 20112013 година Функција Ова е дел за замена за да одг�

DEN 1472.00

ОЕМ бр : 3987171 40050400225 Компатибилен со Caterpillar Begerator 312 D2 / 313 D2 / 318 D2 / 312 D2 GC / 313 D2 GC, DX150 LC9 C; DX150 W9 C; DX210 W9 C; DX2159 C; DX220

DEN 495.84

Метал канистер за филтрирање на масло, целосен проток Филтер за масло Автомобилство Метал канистер за ф

DEN 1.33

Комплет за филтрирање на масло Дел # 6011800109 Производител : Хенгст Погледнете ја табелата за вклопување по

DEN 191.52

Филтерот за масло за масло со сигурност одделена прашина, 'рѓа, вода и сите други честички што предизвик�

DEN 872.00

Состојба : Нов и висок квалитет Лесно за инсталирање и замена [За применливите модели] Проверете дали OEM �