.

.

Попуст
Запечатување на САД ZUSAV70335 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 335 големина на цртичка, 2,725 ID, 3,145 OD

Запечатување на САД ZUSAV70335 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 335 големина на цртичка, 2,725 ID, 3,145 OD

DEN 1.00

Износот
Залиха

Материјал : Витон; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А - 80А). Облик на пресек : круг; Систем на мерење : инч; Големина на цртичката : 335. пресек : 0.210 "; ID : 2.725"; OD : 3.145 ". Боја : црна. Дурометар : 75а; Температурен опсег : -15 ° до 400 ° F; Количина на пакет : 2. Материјал : Витон; Стандард; Стандардна : Стандардна (70А - 80А). Круг; систем на мерење : инч; големина на цртичка : 335. пресек : 0,210 “; ID : 2.725 "; OD : 3.145". Боја : Црна. Дурометар : 75а; Опсег на температура : -15 ° до 400 ° F; Количина на пакувања : 2.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.00

Стерлинг заптивка ако се користи правилно Тефлон ги капсулираше прстените „О“ издржи дефект предизви�

DEN 150.08

Изработен Од Бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со различни течности и јаглеводороди...

DEN 5435.04

Производите овластени за NSF се широко прифатени од водоводинспектори и службеници за кодови низ Северн�

DEN 143.84

[Големина] надворешен дијаметар : 11мм; Внатрешен дијаметар : 6,2мм; Дијаметар на пресек : 2,4мм [Апликација]

DEN 212.80

Материјал : Витон; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 157.76

ОВОЈ ЕПДМ Опрстен има дурометар НА брегот ОД 70А ЕПДМ е прифатлив за температурни апликации помеѓу 70 Сте�

DEN 128.64

✅ прстен за запечатување, Buna N, 34,7 mm OD, PK25 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 брег А ✅ Номинален во Диа...

DEN 560.00

Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Цврстина : ХАРД (90А +) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : инч; Го�

DEN 1200.00

За употреба во широк опсег на температура од 30 степени F (34 степени Ц) до 250 степени F (121 степени Ц) Апликац�

DEN 207.84

Опрстените обично обезбедуваат притисок и заптивка на течности помеѓу цилиндрично обликувани, преклоп

DEN 176.00

2 компјутери бутиронитрил гума за заптивки за заптивки на прстенот Внатрешен дијаметар 100мм x Надвореше�

DEN 1.33

Големина : надворешен дијаметар 300мм, боја : дебелина на линијата 8,6мм Стандарден или нестандарден : стан�

DEN 1747.04

Висока температура Висока механичка сила Екстремен хемиски отпор Висока температура Висока механичка

DEN 3.00

Буна Н или нитрил имаат добри механички својства кога се споредуваат со други еластомери и голема отпор

DEN 111.84

【МатеријалОпрстените се изработени од висококвалитетна комерцијална оценка нитрилна гума (NBR, BUNAN), со �

DEN 0.33

, Dash број 047, црна боја, Durometer 70 Shore A, ги исполнува / ги надминува SAE J200, ASTM D2000, номинален надвор од DIA Земја на

DEN 119.68

【Функција】 Овие рамни мијалници обезбедуваат површина за лежиште за дистрибуција на оптоварување на �

DEN 2.33

✅ прстен за запечатување, Buna N, Dash 141, 25 / 16, 2.506, PK10 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 90 Шор А ✅ Материјал : Бу

DEN 1.00

Обезбедува безбеден начин за поврзување на делови, спречување на контакт помеѓу металите и да се има до�

DEN 1324.80

Име : О заптивка за прстен Материјал : НБР Боја : Црна Подобрете ги перформансите Лесна инсталација Сигур

DEN 0.33

Изработен е од мека и издржлива гума и е способен за справување со високи притисоци од хидраулични комп�