.

.

Попуст
Англиски Стерлинг сребро од Питер и Вм Батман Платер лажица w/врежан крст

Англиски Стерлинг сребро од Питер и Вм Батман Платер лажица w/врежан крст

DEN 1046.40

Износот
Залиха

Состав : Стерлинг сребро. Тип : кремари со врежан крст, Лондон 1810 од Питер Вилијам Батман. Тој е монограм (монос варира) и е во одлична состојба. Повеќе количини (од повеќето артикли) се на залиха. За да нарачате повеќе од една, зголемете ја количината во количката.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 0.67

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, Вајтинг Бренд : Вајтинг Тип : Лажица Антички Q2 Eng од Whiting Ster

DEN 2.00

Омилени рафинирања : Рид и Бартон Стерлинг Сребрена, шема : Лес Сик Флеурс Производител : Рид и Бартон, ти�

DEN 3.33

Производител : Шиблер, тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Шиблер Модел : х

DEN 2.67

Иријан од Валас, Стерлинг Бери Лажица, Активна шема : Не, околу 1902 година, белег на патент и белег на произ

DEN 320.00

Производител : Горхам Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : лажица од грејпфрут...

DEN 1.33

Возраст : 18501899, Состав : Стерлинг сребро Модел : Империја, производител : Рид и Бартон Стил : Империја Брен�

DEN 1286.40

Состав : Стерлинг сребро Бренд : Горхам Производител : Горхам, Вајтинг Состав : Стерлинг сребро...

DEN 7984.00

Состав : Стерлинг сребро Производител : Шрев Тип : Служење лажица Возраст : 18501899 Состав : Стерлинг сребро �

DEN 1.00

Состав : Стерлинг сребро Производител : Тоул Состав : Стерлинг сребро Производител : Тоул Луис XIV од Towle Ster

DEN 796.80

Возраст : 18501899, Состав : Стерлинг сребро Бренд : Вајтинг Модел : Хералдик Тип : Шеќер лажица...

DEN 787.20

Состав : Стерлинг сребро Производител : Кирк Мејфлајл од Кирк Стерлинг Сребрена Бери Лажица Овоид 10.15 10; �

DEN 1059.20

Производител : Тифани, тип : Служење лажица Омилени рафинирања : Стерлинг сребро Тифани Стерлинг, композ�

DEN 1276.80

Шема непознато од Towle Sterling Silver Gold измиено зачувување на лажицата за зачувување 7 1 / 2 во шемата непозната �

DEN 1470.40

Производител : Блекнтон Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед Цвета�

DEN 3.00

Возраст : 18501899 Бренд : Тоул Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Производител : Тоул Возраст : 18501899...

DEN 1539.20

Производител : Шулц и Фишер Состав : Сребрена монета Тип : Платница Парчиња за сервирање Калифорниска мо

DEN 1260.80

Производител : Кристофл Состав : Сребрена плоча Возраст : 19001940 година Тип : Платница лажици Производител

DEN 63.84

Производител : Горхам Бренд : Горхам Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Производител : Го

DEN 0.67

Производител : Ханс Хансен, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Бренд : Јенс Ан�

DEN 3.00

Состав : Стерлинг сребро Тип : Лажица Возраст : 19001940 година Модел : Балтимор Роуз Бренд : Шофилд Состав : Ст