.

.

Попуст
Писрих Нерѓосувачки Челик 304 Леано Цевки Фитинг, 90 Степен Улица Лактот, 2 НПТ Машки х 2 Нпт Женски, Пакет од 1

Писрих Нерѓосувачки Челик 304 Леано Цевки Фитинг, 90 Степен Улица Лактот, 2 НПТ Машки х 2 Нпт Женски, Пакет од 1

DEN 239.84

Износот
Залиха

Уличен лакт од 90 степени за промена на насоката на проток помеѓу цевките. 2 инчен Машки И Женски Национален Цевка Конус (НПТ) теми за поврзување на две цевки. Изработени од нерѓосувачки челик 304, цврстина и отпорност на корозија. Максимална Температура : 180. / 356. Максимален Работен Притисок : 227пси. Уличниот лакт од 90 степени е фитинг од нерѓосувачки челик 304 леани цевки со машки Национални Конуси за Цевки (НПТ) на едниот крај и женски нпт навои на другиот за промена на насоката на проток помеѓу две цевки. Изработени од нерѓосувачки челик 304 за да обезбедат поголема отпорност на корозија од челик од 302 степени. Фитинзите за цевки се компоненти што се користат за поврзување, прекинување, контролирање на протокот и промена на насоката на цевководи во многу различни индустрии. Кога купувате фитинзи за цевки, разгледајте ја апликацијата, бидејќи тоа ќе влијае на типот на материјалот, обликот, големината и потребната издржливост. Фитинзи се достапни навој или нишки, во многу форми, стилови, големини и распореди (дебелина на ѕидот на цевката).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.67

Фитинзи се достапни навој или нишки, во многу форми, стилови, големини и распореди (дебелина на ѕидот на �

DEN 207.20

€é Ставка : Крст €●Основен Материјал За Монтирање Цевки : Метал Да, макс Притисок : 300 psi@150 Степени F F.®За

DEN 191.84

Големина : за поврзување на 3 / 4" пвц цевка Опсег на работа : температурен опсег од 32 до 131 Степени Ф со макс

DEN 191.84

€1 / 4 NPT машки x Ell12mm (1 / 2") ЦЕВКА od ® Цевка OD : Ele12mm (1 / 2") ; Машка Диа : 1 / 4 NPT ; Ferrule Мини Внатрешна Диа : 13mm / 0,51 инч

DEN 2.00

● Поставување Резервоар за преграда, 1 / 2", пвц / ЕПДМ, Штекер х Штекер ● Тип на поврзување : приклучок x Пр�

DEN 1.67

Шестоаголна глава за едноставна инсталација и расклопување со клуч Нерѓосувачки челик 316 за цврстина и

DEN 0.67

Максималниот работен притисок за ова поставување е 200 фунти по квадратен инч (пси) (14 бари) на 68 Степени Ф

DEN 301.76

90 Степен Лактот Фитинг Црн Слој Податливо Железо Навој 150 Фунти Рејтинг Црно завршено водоводно монтира

DEN 2.33

50_minimum температураfahrenheit 33_outlet конекција големина 3 / 4 во_utlet конекција тип женски навој_utlet исклучување ве

DEN 263.84

Адаптер за редуктор : Премиум цврст месинг со подебел ѕид, потрајни од фитинзи за галванизирани цевки од

DEN 1492.80

Ласко женскиот адаптер за намалување на фитингот за маици е идеален за употреба во наводнување, базени,

DEN 3.00

000 пси кога се поврзани Технички Карактеристики : Големина : 1 / 8"" Материјали : Челик, Нерѓосувачки Челик, �

DEN 1.67

Имајте на ум Дека Месинг Редуктор Адаптер СЕ сад нпт стандардни теми со 60 степен конус РАБОТЕН ПРИТИСОК

DEN 159.84

Директно од Еден Од Најголемите Производители На Пекс Системи Компатибилен Со Нерѓосувачки Челик Стег�

DEN 3.33

Фернко 1056315 флексибилната спојка на редукторот нуди начин без проблеми за транзиција помеѓу различни г�

DEN 159.84

Подлабоките и построги нпт навои овозможуваат подобро запечатување, залак, подобрување на фиксацијата,

DEN 138.40

Ова вклопување ги исполнува американското Друштво За Тестирање и Материјали (АСТМ) Б584 И Американското �

DEN 351.84

Материјал : Месинг; Класа На Притисок : Класа 125 Стил : Квадратен Приклучок За Глава (Цврст); Форма : Приклу�

DEN 84.32

Без олово Отпорен на дезинцификација Произведено ОД НИБКО Земја на потекло : Сад Нибко без олово напиша

DEN 3.33

НПТ НИШКА : ЗУНИ хексадецимална черупка Е американски стандарден интерфејс со навој на НПТ Аплицирајте