.

.

Попуст
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Newујорк, разгледница во Yorkујорк

DEN 159.84

Износот
Залиха

Поштенска користена година : 1904. Може да има и светло пожолтување од возраста. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Newујорк, NYујорк.Река Хадсон. Река Хадсон. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Одделение 3. Може да има многу набори во картички. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Вашето задоволство е загарантирано. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Поштенска користена година : 1904. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 175.84

Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишув

DEN 169.60

Во оваа оценка нема набори во картичката Овие разгледници сè уште се во убава состојба Вашето задоволст

DEN 223.84

Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум Поштенска користена година : Неискори

DEN 1.00

Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум Можеби имаат пишува

DEN 2.33

Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот Ние го засноваме нашето о

DEN 276.80

Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишув

DEN 159.84

Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишув

DEN 2.67

Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум Разгледниците

DEN 1.33

Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум Одделение 2 Во близ�

DEN 2.00

Поштенска користена година : Неискористено Вашето задоволство е загарантирано Поштенска користена год

DEN 1.67

Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот Поштенска користена годи

DEN 239.84

Категории : Американски Државни И Градски Погледи, Колорадо, Колорадо Спрингс Тип : Разгледница...

DEN 0.67

Мускегон, Ми Овие разгледници сè уште се во убава состојба Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 ин

DEN 0.67

Поштенска користена година : Неискористено.Државен Капитол Со над 2 милиони разгледници од сите категор

DEN 174.40

Нешто за секого разиграните, пени пораки на овие картички се совршени за сите во вашиот живот...

DEN 111.84

Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молим�

DEN 175.84

Одделение 5 Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или т