.

.

Попуст
Калкулатор за џеб Casio FX-82 Solar S

Калкулатор за џеб Casio FX-82 Solar S

DEN 374.40

Износот
Залиха

Концизни, лесно читани 10+2 дисплеј Акумулативни функции на тригонометрија на меморија (грев, cos, тен) и инверзни проценти 18 нивоа на заграда Хиперболни и инверзни хиперболични функции SCI/FIX/ENG Функција Автоматска пресметка на фракцијата на генератор на генератор на генератор. Идеално за употреба на училиште. Casio FX-82 Solar S е научен калкулатор со соларна енергија со 144 интегрирани функции. Неговите нагласувања за дизајн вклучуваат материјал, распоред и агли на копчињата. Димензии (мм) : 134 x 71 x 10 тежина (g) : 47. Димензии (мм) : 134 x 71 x 10 Тежина (G) : 47. Концизни, лесно-читани 10+2 Функции на акумулативна меморија тригонометрија (грев, cos, тен) и инверзни проценти 18 нивоа на заграда хиперболни и инверзни хиперболни функции SCI/ Функција за фиксирање/ENG Функција Автоматска пресметка на фракција Конверзии на генератор на броеви. Casio е брз во обезбедувањето на функционирање без грешки на џебните калкулатори. Конверзија помеѓу сексуалните и децимални пресметки на системите во центризималниот степен, степенот на лак и радијанската конверзија помеѓу поларните координати и картезиските координати Еднодимензионални статистички пресметки со тежок случај екстремно издржлив класичен Casio, популарен кај учениците и наставниците доделени на германскиот „Blaue Engel Environment“ Заптивка за уреди без батерии подложни на технички промени и грешки.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.33

оксфорд Произведено во САД Или Увезено Овој стилски ранец е направен од водоотпорна оксфордска ткаенин

DEN 351.84

Хавајската кошула за мажи е направена од 100% полиестер Мажите со графички маички се избираат висококвал�

DEN 182.24

Тоа е најдобриот избор за секојдневно носење, одмор, шетање, училиште, канцеларија, летна плажа, одмор ит

DEN 1631.84

●FLYBIRD 2021 Нов Дизајн●Уникатна Перница ТриВоЕдно со мал јаз и цврста и издржлива за поддршка на повеќе ОД

DEN 1.00

✿ ❊ ❖Оваа ставка се испраќа од кина, ќе бидат потребни 1020 дена за да пристигнете на вашата адреса за исп

DEN 3.33

СООДВЕТНА ЦЕНА 30 шишиња лосион за тело, 30 шампон и регенератор 2 во 1 шишиња, 30 сапуни и 30 чешли за коса во �

DEN 0.33

ВРВЕН КВАЛИТЕТ : 100 фунти Акции картичка, Направени во САД, Секој Пакет Вклучува Претстава Силна МиниПле�

DEN 2.33

Дизајн на лента За пот : капачињата за чистење хируршките жени имаат вградена лента за пот во внатрешнос

DEN 342.08

Гаранцијата на производителот не може да се примени Стил : Стандарден Тип Единственото мастило произве�

DEN 1216.00

360 Метод на чистење Со главата на четката со форма во форма U, може да се исчисти околу забот без да се гри

DEN 446.40

Flash Forge 3 DFFGABSBK ABS FILAMENT 1.75mm црна Филаменти компатибилни со Afinia, Flash Forge, Reprap, Maker Bot Replicator 1 & 2 и Replicator 2x, Up!, Printrbot

DEN 3.33

€1600t трислојно композитно дно, брза спроводливост на топлина, униформа топлина, ефикасно спречување на

DEN 0.67

USB ПРИКЛУЧОК ЗА МИКРОФОН и РЕПРОДУКЦИЈАНема потреба да инсталирате драјвери Компјутерскиот микрофон е

DEN 0.33

Тие се погодни за домашна лична употреба или можат да се користат во салонот за уметност за нокти за про�

DEN 745.60

HANDMADE : Each dragon wing and electric mechanism are made of aluminum alloy and EVA fabric by hand,and the limited supply is only 60 Внимание : Бидејќи крилјата се

DEN 143.68

Крпи за брзо чистење за погодност Формула за чистење севоедно ефикасно за чистење раце, раце, алатки и п�

DEN 949.44

26 х 32 х 7см / 10 Дизајниран со принципот на шпорет под притисок, за готвење храна целосно запечатена, што мо