.

.

Попуст
Риномиран неми назален дилатор за намалување на грчењето - решение за помош на анти -снопори - Подобрете го протокот на воздух - удобни отвори за нос, помагала за диш?

Риномиран неми назален дилатор за намалување на грчењето - решение за помош на анти -снопори - Подобрете го протокот на воздух

DEN 390.40

Износот
Залиха

Прилагодете ја секоја страна за безбедно вклопување и оптимален проток на воздух. Единиците за назални дилатор на нос можат повторно да се користат приближно десет пати. ✔ Лесен за употреба… Следејќи го природниот агол на носот, вметнете го уредот, така што само мостот покажува. Повторна употреба до 10 пати. Повторна употреба до 10 пати. Прилагодете ја секоја страна за безбедно вклопување и оптимален проток на воздух. Регистриран ФДА. Нем е докажано во клиничките испитувања за да се зголеми протокот на воздух низ носните пасуси, во просек, до 38% над носните ленти. Препорачуваме прво да го купите разновидниот пакет со големина, кој вклучува еден од секоја големина, за да помогне да се утврди која големина нуди најдобро одговара за вас. ✔ Материјали од медицински одделение… регистрирани ФДА, без лекови и е во согласност со најстрогите медицински стандарди, нем се прави од меки, привлечни, биокомпатибилни полимери од медицински степен.✔ Го подобрува протокот на воздухот… Нем назалните дилатори помагаат да се зголеми протокот на воздухот низ носот за време на спиењето. ✔ Удобно… Достапно во 3 големини, секој Mute уред има прилагодливи леви и десни стенти за совршено вклопување. Ултра-меки и удобни, стентите дискретно го разредуваат носот и остануваат на место. ✔ Клинички тестиран… Немиот назален дилатор на Rhinomed за намалување на грчењето е докажан во клиничките испитувања за да се зголеми протокот на воздух преку носните пасуси до 38%. Ублажување на метеж или ограничени дишни патишта помага да се запре 'рчењето и да се подобри квалитетот на спиењето. Нем доаѓа во три различни големини, а секој уред има индивидуално прилагодливи леви и десни стенти за понатамошно рафинирање на вклопувањето.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 0.33

【Широки апликации】 Заптивката на вратата може да се примени за странични празнини на лизгачки врати, б

DEN 172.64

Женски панталони обична работа зимска женска волна хеланки плус здолниште со големина за жени 80 тина об

DEN 1.33

ЈА КУПУВАТЕ ЧЕШМАТА СО ДЕСЕН ПРИКЛУЧОК НА СЛИКАТА.ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИК�

DEN 419.20

Може да се користи и за чување облека, козметика, украси итн ●Проѕирен Дизајн● Овие торби со датотеки с�

DEN 0.33

ЈАМАХА ДРАЈВ (Г29) ОЕМ гумена подна подлога Одговара : ЈАМАХА ДИСК (Г29) 2007+ Оем Замена фабрика кат мат Црн д�

DEN 623.84

Организирајте Ги Вашите Важни Документи Со Нашите Нумерирани Разделувачи Нашите нумерирани разделува�

DEN 2.00

Апс Увезени Материјал : СТОМАЧНИ + Стакло Големина : [Копче На Вратата]3,5евизија 2,8 СМ / 1,38€1,10 ИНЧИ...

DEN 2.33

Ламборџини Галардо 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 15, ОБД(уредот е опционален) Со сите овие карактер�

DEN 446.40

Flash Forge 3 DFFGABSBK ABS FILAMENT 1.75mm црна Филаменти компатибилни со Afinia, Flash Forge, Reprap, Maker Bot Replicator 1 & 2 и Replicator 2x, Up!, Printrbot

DEN 374.40

Концизни, лесно читани 10+2 дисплеј Акумулативни функции на тригонометрија на меморија (грев, cos, тен) и ин�

DEN 3.33

*100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара на зглобот,една големина

DEN 599.84

Дијаметар : 7 1 / 2 Направено од порцелан Злато надвор и внатре во рамките Вклучен штанд Само украсна употр

DEN 840.16

Направени во САД или увезени Гума ѓон Детските чевли за пешачење за деца за општа патека и употреба на о�

DEN 2.00

Најдобро Во Квалитетна Налепница Лесно За Инсталирање И Отстранување Без Да Оставите Гума За Џвакање И�

DEN 2.67

Gead Garland : 100% сосема нов и висок квалитет Set Сет за пакувања : Постојат 2 бои, сребро и злато по избор, долга 82

DEN 207.20

Мандаринско зелено есенцијално масло 10мл 100% природно Ботаничко име : Цитрус spp Опис : Член на семејство�

DEN 236.96

97x0 Tassel мониста стринг Дрвениот дизајн на брада и лајсели со нежна боја, нека бидат добро централно дело

DEN 1.33

Дополнително отворање на капакот на капакот опфаќа големи, гломазни предмети како што се кутии за пица �

DEN 1449.60

Таа има докажана способност и издржливост (Вклучуваше само вежба во големината што ќе ја изберете, ве мо

DEN 2.67

Облечи за женски фустани жени елегантен фустан за жени секси фустани за криви женски фустани обичен фус