.

.

Попуст
Мистични моменти | Мандаринско зелено есенцијално масло - 10мл - природно

Мистични моменти | Мандаринско зелено есенцијално масло - 10мл - природно

DEN 207.20

Износот
Залиха

Мандаринско зелено есенцијално масло - 10мл - 100% природно. Ботаничко име : Цитрус spp. Опис : Член на семејството портокалово, мандаринските дрвја се помали од портокаловите дрвја со мали лисја и овошје. Потекло : Италија. Ароматичен мирис : Мандаринското есенцијално масло има интензивен, сладок, свеж мирис. Мандаринско зелено есенцијално масло - 10мл - 100% природно. Ботаничко име : Цитрус spp. Опис : Член на семејството портокалово, мандаринските дрвја се помали од портокаловите дрвја со мали лисја и овошје. Потекло : Италија. Ароматичен мирис : Мандаринското есенцијално масло има интензивен, сладок, свеж мирис. Мандаринско зелено есенцијално масло - 100% природно ботаничко име : Цитрус spp. Дел за растителни овошје Метод на екстракција на кора од овошје : Студено притискано потекло : Италија Опис : Член на семејството портокалово, мандаринските дрвја се помали од портокаловите дрвја со мали лисја и овошје. Боја : Маслиново зелена конзистентност : Лесна белешка : горната јачина на арома : светло се меша добро со : други масла од агруми како што се вар, портокал, лимон и грејпфрут, како и зачини масла како што се морско оревче, цимет, залив и каранфилче. Ароматичен мирис : Мандаринското есенцијално масло има интензивен, сладок, свеж мирис. Предупредувања : Постојат некои докази дека есенцијалното масло од мандарино е фото-токсично. Треба да се избегне директна сончева светлина по употреба на есенцијално масло од мандаринско. Важна белешка : дадена информација е само за образовни цели. Не консумирајте. Само за надворешна употреба. Чувајте подалеку од деца и очи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 2.67

24часовна услуга за клиенти 【Спецификации】 : Влезен опсег на напон во светот : 100240 V 50 / 60 Hz Покрај тоа, за 3

DEN 2.33

Ламборџини Галардо 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 15, ОБД(уредот е опционален) Со сите овие карактер�

DEN 536.64

Име на производот : Електромагнетно Реле;Напон На Серпентина : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 110 V;Контакт Капацитет

DEN 1.67

_Материјал : 900Д шифрирана Оксфордска ткаенина +Димензии : 5, 9х9, 44х3, 14 инчи / 15х24х8 см +Повеќе прегради : 2 го�

DEN 3.33

Ќе бидете 100% за кратко време!.Треба да ја наполните Вашата Инспирација 3482 (14 инчи) во многу ситуации...

DEN 367.68

65%памук, 30%полиестер, 28%спанде.进口 Повлечете го затворањето Материјал за миење Материјал : памук, полиест

DEN 655.84

ПОГОЛЕМА ОСВЕТЛЕНОСТ : Усвојување НА ВИСОКО квалитетни LED чипови, леќи со проектор со висока дефиниција

DEN 1.33

? Реални очи и обложување на очите, ова риболов се појавува многу деликатно и живописно што изгледа како

DEN 872.96

Спринклер за црево за градинарски тревници е ваш идеален избор за наводнувачки дворови, тревници на отв

DEN 3.00

Ве молиме користете го во соодветен температурен опсег (работна температура : 32 / 140°F) Карактеристики : п�

DEN 175.84

Одговара Модели : HP DL360 G9 Генерал 9 Сервер ДП / Н : 750688001 792852001 775415001 Ќе добиете : 1x Вентилатор Осигурајте се д