.

.

Попуст
Херенд СПРО Сабл Чај Чаша Чај Чинија 2753 [Паралелен Увоз]

Херенд СПРО Сабл Чај Чаша Чај Чинија 2753 [Паралелен Увоз]

DEN 3.00

Износот
Залиха

Големина (прибл.) : Дијаметар на отворање на чашата 3,5 инчи (8,8 см) х висина 2,2 инчи (5,5 см) / дијаметар на Чинија 6,7 инчи (17 см) х висина 0,8 инчи (2 см). Материјал : Порцелан. Микробранова х Машина за Миење Садови. Големина (прибл.) : Дијаметар на отворање на чашата 3,5 инчи (8,8 см) х висина 2,2 инчи (5,5 см) / дијаметар на Чинија 6,7 инчи (17 см) х висина 0,8 инчи (2 см). Материјал : Порцелан. Микробранова х Машина за Миење Садови. Херенд е бренд кој се користи низ Цела Европа благородништвото. Најдобрата рачно насликана слика во светот е позната како Кралицата Викторија, семејството Хабсбург и руското семејство, како и позната меѓу високата класа. Во 1826 Година, Винзенц Стингл го започнал херенд во селото хеленд, 2-часовен автомобил од унгарскиот главен Град Будимпешта. Регион на керамика, познат и како извор На Керамика Од Мајорка од 16 век, Штутл бил испробан и пробан за производство на висококвалитетен порцелан и бил дизајниран да формира сегашна основа од Трговскиот Центар Фишчел во 1839 година. Клиентите на херенд првенствено беа првенствено на унгарски, но во 1842 година беше одобрено Како Царско И Кралско семејство како Хеленд Порцелан Мфг и заштитено од Царот Франц Јосиф. После тоа, хеленд слава рика во светот на Светската Експо. Производите на херенд се рачно насликани со врвен сликар, и секоја ставка има различна позиција на сликата, боја, форма итн. Дури и ако овој производ е ист производ во истата серија, тоа е ремек-дело што не е баш исто како два во светот. Уживајте во уникатноста на сликарот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи
DEN 175.84

Менструалната торба за подлога може да има 1015 мали санитарни салфетки (дневна употреба), или 812 големи са

DEN 0.33

Погледнете ја нашата сопствена табела со големина на сликата на производот и изберете ја големината сп�

DEN 2.00

100% памук Затворање на привремено Само миење на рацете Најмногу се вклопуваат со една големина, обемот н�

DEN 3.33

Тип : UHF до UHF RF коаксијален адаптер Материјал : Направено од високо квалитетен материјал со добра поврза�

DEN 1.67

Четката е изработена од синтетички влакна и е совршена за подигање течности, прав или креми...

DEN 73.44

* i Phone12 (6.1) Заштитна кутија Прецизни пресеци за звучници, пристаништа за напојување, аудио порти и копчињ

DEN 1.00

Грижа за нозете ? Womenените каубојски каубојски западни зашиени чизми на глуждот, зашилени пети кратки чи

DEN 435.20

Не може да се примени Ставете го насекаде, користете го за што било Овој држач за апарати работи особено

DEN 150.24

летни врвови женски врвови и блузи жени плус големина врвови бели врвови за жени јуниори врвови бикини �

DEN 559.84

Експанзија : Оваа плоча за брзо ослободување на камерата е плоча за замена на камерата која помага при с�

DEN 1.00

Материјал : Абс Креативниот дизајн го прави непотребно да се пробие, што може да ги задоволи вашите потр�

DEN 3.00

Овој костум за женска облека е изработен од висококвалитетна полиестер и спандекс ткаенина, која е удоб

DEN 1.67

Должина : 93мм (66мм / 81мм од центарот на дупката) Копче : Тркалезна 39мм Ева Кноб Материјал за рака : јаглерод

DEN 344.00

Многу жени доживуваат промени во градите со текот на времето, како што се тресење или губење на цврстина

DEN 3.33

Лепак трае долго на подлогата и нема брзо да се исуши. Големина : околу 3 x 3 x 0,3см Лепак трае долго на подло

DEN 897.60

❥ Услуга за клиенти : Ако имате какви било прашања, можете да контактирате со нас, нашата услуга за клиен

DEN 95.84

Изработено од гласен керамика со одличен квалитет, изгледа стилски и елегантно, добро спакувано со искл